Królowa wraz z mężem na recitalu z okazji 150 lecia Royal College of Organists.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj Królowa wraz z Księciem Filipem wzięła udział w recitalu w Kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor z okazji 150 lecia Royal College of Organists.
Elżbieta II jest patronem RCO, który obecnie ma ponad 2000 członków, którzy zajmują się szkoleniem i wsparciem organistów kościelnych w całej Wielkiej Brytanii.
www.dailymail.co.uk
Królowa wraz z mężem byli zadowoleni podczas 45 - minutowego motywu, który zawierał numery Bacha i Petera Hurforda w wykonaniu Thomasa Trottera.
Mogli oglądać występ na specjalnie przygotowanym ekranie aby móc podziwiać niesamowitą pracę nóg organisty.
www.dailymail.co.uk
Po występie Królowa pochwaliła osobiście organistę, że grał bardzo dobrze, podczas gdy Książę Filip poprosił o daty nadchodzących koncertów ;)
Pokazano im pochodzący z 1750 roku rękopis należący do organizacji:
www.dailymail.co.uk
Po krótkim koncercie, Królowa i Książę Edynburga spotkali się z członkami kolegium, zwolennikami i przedstawicielami organu zarządzającego i pracownikami. W całym spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób, w tym przedstawiciele świata muzyki organowej i motywów chóralnych.
www.rco.org.uk
www.rco.urg.uk
Jak dla mnie Królowa wyglądała bardzo ładnie w komplecie o brzoskwiniowym kolorze i to zaraz na drugi dzień po wystawnym bankiecie z okazji wizyty Prezydenta Irlandii i jego żony :)

I na koniec jeszcze krótki filmik:

Brak komentarzy