Przedostatni dzień Wiilliama i Kate w Australii.

www.zimbio.com
Książę i Księżna Cambridge rozpoczęli dziś dzień w Canberze w National Arboretum. Para zasadziła tam dąb angielski w czym pomogli im bliźniacy - Oliver i Sebastian Lye, który ma zespół Downa, zaburzenia widzenia i niedosłyszy.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Rozmawiali z dziećmi, które licznie przybyły na tą specjalną okazję aby ich zobaczyć oraz zwiedzili plac zabaw.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Podpisali się w księdze gości :) // www.zimbio.com
Następnie przybyli do Parlamentu, gdzie przywitał ich Premier Australii i jego żona, a w środku czekało na nich ok. 600 osób!
www.zimbio.com
Na miejscu wysłuchali przemówienia wygłoszonego przez Premiera Tony'ego Abbott.
www.zimbio.com
William powiedział, że niechętnie opuszczają Australię i podziękował za ciepłe i hojne przyjęcie w trakcie całej wizyty. Dodał, że będą mieć wspaniałe wspomnienia, a George wraca do domu wieloma przytulankami wombata, które bardzo lubi.
Ujawnił też, że prawdopodobnie w przyszłym roku z Księciem Harrym w kwietniu wezmą udział  w obchodach stulecia bitwy o Gallipoli w Turcji.
www.zimbio.com
Podpisali się w księdze gości piórem, które kiedyś należało do Królowej :)
www.zimbio.com
Po wyjściu z Parlamentu Kate została zatrzymana przez trzy-letnią dziewczynkę, która wręczyła jej bukiet kwiatów. Jej marzeniem było spotkać Księżną.
www.zimbio.com
Następnie udali się do National Gallery Portret, gdzie zostali powitani przez przewodniczącą dr Helen Nugent AO i Angus Trumble.
www.zimbio.com
W galerii para królewska oglądała różne portrety i rzeźby, a także spotkali się z artystami, w tym m.in. z Jiawei Shen, który namalował Księżną Mary z Danii w 2005 roku.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Na zewnątrz spotkali się z mieszkańcami od których tradycyjnie dostali prezenty i kwiaty :)
www.zimbio.com
Kate dostała niebieską maskotkę dla Lupo z czego była bardzo szczęśliwa! Powiedziała, że zawsze dostają je dla Georga, a ona tak tęskni za swoim pieskiem :)
www.zimbio.com
Wieczorem udali się do Government House na przyjęcie zorganizowane specjalnie dla nich przez Gubernatora Generalnego – Sira Petera Cosgrove.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
www.zimbio.com
 * * * * * * * * * * * *
Dzisiaj na wskutek urazu głowy zmarł brat Księżnej Kornwalii – Mark Shand. Camilla i Książę Karol oraz cała rodzina zmarłego są w głębokim żalu po tak nagłej stracie bliskiej osoby i przyjaciela...
www.dailymail.co.uk

3 komentarze

 1. To na pewno bolesna strata dla Camilli.:(
  Kate całkiem fajnie dziś. Tylko jak na mój gust za ciężki makijaż na przyjęciu miała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno to ciężki okres dla Camilii :(
   Co do makijażu Kate - ona przeważnie taki ma na przyjęciach, choć często jest za to krytykowana.
   Widocznie ona lubi i dobrze się w takim czuje :)

   Usuń
  2. Najwyraźniej.:) W sumie najważniejsze, że sama dobrze się w takim czuje. Chociaż przeglądając inne fotki z tego przyjęcia już nie miałam wrażenia, że to ciężki makijaż. Może kwestia oświetlenia.

   Usuń