Ostatni dzień w Nowej Zelandii + Witaj Australio!

Kate i William odwiedzili dziś Royal New Zealand Police College w Porirua.
Swoją wizytę rozpoczęli od uczczenia pamięci 29 oficerów, którzy zginęli w trakcie pełnienia swoich obowiązków, a pod murem pamięci złożyli swój wieniec.

www.zimbio.com
Książę i Księżna zobaczyli z bliska jak wygląda szkolenie rekrutów policji oraz ich psów, gdzie również zaprezentowano im swoje umiejętności i zdolności.
www.gettyimages.com
Kate i William mieli okazję poznać 2 najmłodszych psich rekrutów – szczenięta owczarka niemieckiego, które mają zaledwie 12 dni. Trzymając jednego z nich Kate powiedziała, że chce jej wejść pod płaszcz, bo pewnie wyczuwa zapach Georga ;) Zapytała też co jedzą i czy już widzą.
www.zimbio.com
Podczas spotkania z mieszkańcami Kate dostała od dziewczynki pieska policyjnego dla Georga, na co odpowiedziała, że na pewno będzie nim zachwycony.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Po wizycie pojechali do Wellington aby wpisać się do Księgi Pamięci i spotkać po raz ostatni z mieszkańcami.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Następnie udali się na lotnisko, gdzie wraz z Georgem pożegnali się z Nową Zelandią i polecieli do Australii :)
www.dailymail.co.uk
* * * * * * *
www.zimbio.com
Po trwającym 3 godziny locie wylądowali w Sydney! Kate ubrana w żółtą sukienkę Roksandy Ilincic (jeden z kolorów Australii) zdradziła, że William powiedział jej, że wygląda jak banan :)
Na lotnisku zostali przywitani m.in. przez Gubernatora  Generalnego Australii - Petera Cosgrove’a i jego żonę Lynne, która była zauroczona małym Księciem.
www.dailymail.co.uk

www.zimbio.com
Następnie George z nianią został przewieziony do rezydencji Gubernatora Generalnego, gdzie cała rodzina będzie przebywała w ciągu najbliższych kilku dni, podczas gdy Kate i William udali się do Sydney Opera House na oficjalną ceremonię powitania.
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com
Na miejscu, po wyjściu z samochodu William zażartował, że powinien wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne (w Nowej Zelandii pogoda ich nie rozpieszczała).
Przywitali się także z Premierem Stanu  Nowej Południowej Walii – Marie Bashir.
www.zimbio.com
W Operze w swoim przemówieniu Książę powiedział, że razem z Kate bardzo czekali na tą podróż. Podkreślił jak bardzo jego matka pokochała Australię podobnie jak Książę Walii i Książę Harry. Podziękował za wszystkie gratulacje i upominki, które otrzymali z całego kraju kiedy urodził się George.
Dodał, że zastanawiał się czy pierwsze słowo jakie wypowie to będzie bilby, ponieważ koala może być jeszcze dla niego za trudne :)
www.dailymail.co.uk
Oglądnęli specjalnie przygotowany na tą okazję spektakl taneczny i dostali prezent: kije do krykieta dla siebie i Georga z którego Kate wyraźnie była zadowolona.
www.zimbio.com
Po wyjściu z Opery spotkali się i rozmawiali z ogromną liczbą mieszkańców.

www.zimbio.com
www.zimbio.com
Następnie popłynęli łodzią do rezydencji Gubernatora Generalnego.
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com
Na miejscu George dostał kolejny prezent – dużego misia :)
www.zimbio.com
Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ.

* * * * * 

(Na lotnisku w Sydney).

Brak komentarzy