Książę Edynburga odwiedził jednostkę Windsor Sea Cadet + Wizyta Prezydenta Irlandii.www.zimbio.com
Wczoraj Książę Edynburga odwiedził jednostkę Windsor Sea Cadet.
65 letni oficer John Wasley dostał od Księcia medal za zasługi i wieloletnią pracę. Oficer był zaskoczony, ponieważ o niczym wcześniej nie wiedział i była to dla niego niespodzianka :)
Kadeci mieli także okazję do pokazania swoich umiejętności jak np. pierwsza pomoc czy zasady przetrwania, którymi Książę był zachwycony.

www.zimbio.com
* * * * * * * 
www.zimbio.com

Dziś Prezydent Irlandii - Michael Higgins rozpoczął swoją wizytę w Wielkiej Brytanii od spotkania z księciem Walii i jego żoną Camillą w ambasadzie Irlandii w centrum Londynu.
Następnie udał się do Windsoru aby spotkać się z Królową i Księciem Filipem. W trakcie przejazdu orkiestra wojskowa odegrała irlandzki hymn narodowy, a na ulicach Windsoru wisiały irlandzkie flagi.
 
www.zimbio.com
 
www.zimbio.com

Wielka skala powitania Pana Higginsa i jego żony pokazuje zdecydowaną poprawę w stosunkach między dwoma krajami w ostatnich latach.
Po uroczystym lunchu Królowa zaprosiła Prezydenta i Panią Higgins do obejrzenia królewskiej wystawy, a wieczorem odbył się bankiet gdzie obydwoje wygłosili przemówienia.

www.dailymail.co.uk


 
Królowa na bankiecie / www.twitter.com


2 komentarze

  1. Królowa jak zawsze świetne stylizacje miała. Mam na myśli również suknię z uroczystej gali i dobrany do niej diadem. Zastanawia mnie tylko czemu Camilla tak na ciemno się ubrała?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widocznie tak zdecydowała (lub ktoś za nią:P), ale jak dla mnie wyglądała ładnie i elegancko :)

      Usuń