Kate i William w Hamilton i Cambridge.

www.dailymail.co.uk
Dzisiaj rano Książę odwiedził Pacific Aerospace w Hamilton, gdzie zaprezentowano mu największy na świecie wszechstronny samolot – Mark III P-750.
www.dailymail.co.uk
William był zachwycony możliwością obejrzenia go z bliska, dlatego kiedy wszedł do kokpitu zapytał: ,,To lecimy na próbę?”.
www.dailymail.co.uk
Samoloty te wykorzystywane są do wielu celów operacyjnych w tym misji humanitarnych w Nowej Gwinei oraz do opryskiwania upraw.
Książę w prezencie dostał dla siebie i Kate koszulkę lokalnej drużyny rugby oraz małą piłkę do gry dla Georga. William powiedział, że na pewno będą razem nią grać :)
Otrzymał również drewniane pudełko wypełnione długopisami. Skrzynka została wykonana z drewna ze statku Britannia przez inżyniera w zakładzie, dlatego Książę zażartował: ,,Czy mam zadzwonić do babci i powiedzieć, że znaleźliśmy drugą część Britannii?”.
www.dailymail.co.uk
W tym czasie Kate odwiedziła hospicjum Rainbow Place w mieście Hamilton, gdzie miała okazję zobaczyć dzieci podczas sesji terapeutycznej oraz z nimi porozmawiać.
Hospicjum zajmuje się głównie dziećmi, które mają śmiertelnie chorych rodziców lub same mają problemy zdrowotne. Terapią w hospicjum jest dla nich sztuka np. poprzez malowanie czy dekorowanie.
www.zimbio.com
Udało jej się również ,,napić herbaty” z małą Bailey J
www.zimbio.com
Dzieci były zachwycone możliwością spotkanią z Księżną, które specjalnie na ten wyjątkowy dzień zorganizowały ,,Tea Party” jak w Alicji w Krainie Czarów.
www.apetiteprincess.com
Następnie już razem, Kate i William przybyli do Cambridge, gdzie przywitało ich łącznie 15 000 osób! Przyznacie sami, że to niezła liczba jak na 18 000 miasto ;)
www.zimbio.com
Kate ubrana w zielony płaszczyk marki Erdem zdradziła, że czuje się w nim dobrze, ale Williamowi wydaje się za jasny ;)
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Pod pomnikiem wojennym złożyli kwiaty, a potem udali się do Narodowego Centrum Doskonałości na rowerze – Avantidrome, gdzie oficjalnie je otworzyli.
www.dailymail.co.uk
I znowu nie obyło się bez prezentu dla Georga – tym razem dostali małą koszulkę i rowerek J
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * *

Kate w Hospicjum:

Brak komentarzy