Royal Tour: księcia Harry'ego, księcia i księżnej Cambridge oraz księcia Walii i księżnej Kornwalii.

Nepal / wwq.static1.squarespace.com

KSIĄŻĘ HARRY:

W tym roku Rodzina Królewska nie próżnuje jeśli chodzi o wizyty zagraniczne. Dla wszystkich fanek księcia Harry'ego mam dobrą wiadomość! Od 20-23 marca książę będzie odbywał oficjalną wizytę w Nepalu.

Swoje spotkania Harry rozpocznie i zakończy w Kathmandu, gdzie spotka się z prezydentem Bidhya Devi Bhandari. Na miejscu pozna także osoby dotknięte przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Nepal w kwietniu i maju 2015 roku. Ponadto dowie się jakie wysiłki są podejmowane w celu przywrócenia budynków o historycznym znaczeniu oraz o metodach na wypadek kolejnej katastrofy.

Książę odwiedzi także żołnierzy British Gurkha Camp w Pokhara oraz będzie miał okazję podziwiać naturę kraju będąc w pięknym parku narodowym Nepalu.

* * * * *
www.dailymail.co.uk & www.pinterest.com
 
 KSIĄŻĘ I KSIĘŻNA CAMBRIDGE:

Para książęca odwiedzi Indie i Bhutan. Ich wizyty będą wyglądały następująco:

10-11 kwietnia: Mumbai
11-12 kwietnia: New Delhi
12-13 kwietnia: Kaziranga
 14-15 kwietnia: Thimphu (Bhutan)
16 kwietnia: Agra

W Indiach książę i księżna zobaczą wiele aspektów współczesnego życia Indyjczyków skupiając się na młodzieży, sporcie, sztuce, życiu na wsi, przedsiębiorczości oraz indyjskich wysiłków w celu łagodzenia miejskiego ubóstwa.
 
W Bhutanie spotkają się z Królem i Królową Bhutanu, kontynuując relacje między ich dwoma rodzinami. Będą mieli również okazję dowiedzieć się więcej na temat dziedzictwa i kultury tego pięknego górskiego królestwa i jego mieszkańców. Swoją wizytę zakończą w Indiach odwiedzając Taj Mahal.


* Tekst tłumaczony z oficjalnej strony pary książęcej. 

* * * * *
Książę w Chorwacji w 1978 roku / www.exploregram.com
 
 KSIĄŻĘ WALII I KSIĘŻNA KORNWALII:
 
Od 14 - 19 marca para książęca odwiedzi Chorwację, Serbię, Czarnogórę i Kosowo.
Para rozpocznie wizyty od Chorwacji, gdzie będą oficjalnie powitani przez Panią Prezydent Kolindę Grabar-Kitarović w stolicy Zagrzebia. Tam odwiedzą zabytkową Upper Town, a także zobaczą odbudowę budynków, które uległy zniszczeniu podczas bombardowania w 1991 roku. Para odwiedzi także Chorwacki Teatr Narodowy i będzie uczestniczyć w  imprezie z okazji 70. rocznicy British Council w Chorwacji. 
 
15 marca
odwiedzą
Osijek. Księżna Kornwalii weźmie udział w spotkaniu z lokalnymi mentorami i praktykami w zakresie zapobiegania przemocy seksualnej. Odwiedzi także jedną z najstarszych stadnin koni w Europie, która została odwiedzona przez Królową i księcia Edynburga w 1972 roku.


16 marca będą w Belgradzie w Serbii, gdzie na cmentarzu wojskowym złożą wieńce ku pamięci wszystkich żołnierzy, którzy walczyli podczas II wojny światowej.
Książę Walii weźmie udział w spotkaniu z przywódcami religijnymi: Prawosławia, Kościoła anglikańskiego,
Katolikami i Muzułmanami oraz żydowskich społeczności w Belgradzie. Księżna Kornwalii pozna projekt Family Care obsługiwany zarówno przez UNICEF jak i Fundację Novak Djokovic. Następnego dnia odwiedzą historyczne miasto Novi Sad, gdzie poznają ich sztukę i dziedzictwo kulturowe.
 
18 marca będą przebywać w Czarnogórze, gdzie wezmą udział w uroczystościach z okazji 10. rocznicy niepodległości kraju. Ich wizyta rozpocznie się w dawnej stolicy królewskiej Cetinje, gdzie zostaną powitani przez prezydenta Filipa Vujanovica.
Książę odwiedzi Muzeum Narodowe Czarnogóry, gdzie spotka ikonografów i zobaczy ikonę Matki Bożej Phileremos, która jest jed z trzech najbardziej czczonych relikwii chrześcijańskich i uważana za najstarszy zachowany wizerunek Matki Boskiej.
W Podgoricy książę odwiedzi Vila Gorica, gdzie spotka się z premierem i marszałkiem, a księżna Kornwalii spotka się z przedstawicielami UNICEF, którzy pracują nad projektem WePROTECT (ogólnoświatowa inicjatywa w celu zwalczania wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie oraz do śledzenia sprawców).


Swoje wizyty zakońc na Bałkanach Zachodnich w Kosowie, gdzie w dniu przyjazdu w Prisztinie spotkają się z Panią Prezydent Atifete Jahjaga. Następnego dnia (19 marca)
pod Pomnikiem osób zaginionych w budynku Parlamentu Europejskiego w Prisztinie złożą wieniec. Księżna Kornwalii i Pani Prezydent wezmą także udział w spotkaniu ofiar przemocy seksualnej. Książę Walii odwiedzi siedzibę armii w Kosowie, a także przybędzie do Prizren - drugiego miasta Kosowa, gdzie weźmie udział w konferencji zorganizowanej wspólnie z rządem Kosowa. 


Szykuje nam się wkrótce ogromna dawka informacji, spotkań i oczywiście zdjęć, które znajdziecie na moim blogu :) Które Royal Tour podoba Wam się najbardziej lub na które nie możecie już się doczekać?

8 komentarzy

 1. Będzie ciekawie :)
  Jedna uwaga: Prezydent Chorwacji to kobieta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe miejsca zostały wybrane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkańcy Indii to Hindusi. Indianie są w Ameryce:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha :D Tak to jest jak czasem pisze się z tłumaczeń i nie zwróci uwagi choć w drugim zdaniu było już dobre słowo :) Dzięki za czujność!

   Usuń
 4. Wszystkie Royal Tour będą bardzo ciekawe i na wszystkie czekam z taką samą niecierpliwością

  OdpowiedzUsuń
 5. zapowiada Ci się sporo pracy na blogu ;)

  OdpowiedzUsuń