Książę Karol i Camilla w Walii.

www.twitter.com

 I i II dzień opisałam Wam niedawno, dlatego dzisiaj rozpoczynam od dnia III:

Para książęca przyjechała do miejscowości Pontypridd aby zobaczyć nowy basen Lido Ponty. Na miejscu rozmawiali z mieszkańcami, od których dostali prezenty: piłkarską koszulkę i spodenki dla księcia George'a i księżniczki Charlotte.
Następnie Karol odwiedził centrum Central Beacons Mountain Rescue, gdzie spotkał się z młodymi ludźmi korzystającymi z 12-tygodniowego programu, który został sfinansowany przez jego fundację Prince's Trust. Program ten ma na celu pomóc osobom w wieku od 16-25 lat w znalezieniu pracy i zdobyciu nowych umiejętności.
W tym samym czasie księżna była w Cardiff, gdzie uczestniczyła w warsztatach poezji, zorganizowanych dla dzieci w wieku szkolnym w Millennium Centre.

www.twitter.com
www.zimbio.com

IV dzień para książęca rozpoczęła od Talgarth Mill w Powys, które zajmuje się produkcją mąki i chleba przy użyciu tradycyjnego młyna wodnego. Na miejscu pracują głównie wolontariusze, którzy z wielką chęcią pokazali wszystkim jak powstaje chleb. Karol i Camilla mieli okazję spróbować wyrobić ciasto własnoręcznie. Komu wyszło to lepiej? Oceńcie sami:

Następnie książę udał się na nabożeństwo do Kościoła St Mary w Abergavenny, gdzie oficjalnie odsłonięto nowe witraże. Karol odwiedził także siedzibę firmy Fine Foods oraz Garth Village Hall, w którym spotkał się z lokalnym chórem, zespołem tanecznym i grupą młodych rolników.
W tym czasie księżna Kornwalii udała się do Bleanau Mawr Farm aby zobaczyć pokaz i wysłuchać o staraniach mających na celu zachowanie walijskiej rasy kucy - Hill.
Camilla spotkała się z hodowcami kucy, a następnie odwiedziła organizację charytatywną Emmaus South Wales, która wspiera bezdomnych dając im dom i jednocześnie pracę.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

V dnia książę Walii pojawił się na Llandovery Motorbike Weekend, gdzie odbyła się parada motocykli, a także wspólny lunch zorganizowany przez fundację PRIME Cypru. Następnie wziął udział w ceremonii wręczenia nagród na University of Wales and Trinity Saint David. Karol jest patronem uczelni, która powstała w 2010 roku w wyniku połączenia University of Wales Lampeter i Trinity University College w Carmarthen.
Ostatnim punktem wizyt w Walii był pub New Inn w Llanddewi Brefi, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasteczka, którzy wymieniają się w pubie książkami, wspólnie grają i mają różne pokazy.

11 komentarzy

 1. Ciekawe, które z tych podejmowanych aktywności/spotkań w Walii Camilla i Karol wykonywali z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości odwiedzają swoje patronaty więc na pewno połowa z tych spotkań jest dla nich przyjemna ;)

   Usuń
 2. Ale pieczenie chleba chyba im wyszło:)
  Nie przepadam za stylem Camilli,ale ostatnio wygląda naprawdę ładnie,elegancko,bez większych wpadek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej czemu nie piszesz o Ksieciu Harrym? Ostatnio miał tyle wyjść!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do poprzedniej notki w której napisałam, że nie będę już opisywać wszystkich wyjść BRK dokładnie skoro dziewczyny z innych blogów robią to samo ;) Nie ma sensu powielać informacji.

   Usuń
  2. A o ostatnich wyjścia Harry'ego pisałam w środę ;)

   Usuń
 4. Te gumiaki są oookropne :/ A te rozwiane włosy dolewają oliwy do ognia :(
  Stylizacje ogólnie są bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buty jak buty, może nie miała co do ich wyboru. A co do włosów, co miała zrobić, zakazać wiayrowi wiać...

   Usuń
  2. Myślę, że na spotkaniu w budynku miała zwykłe buty, a później je przebrała wiedząc, że będzie ,,odwiedzać" kuce w ich naturalnym środowisku :)

   Usuń
  3. Dokładnie tak Agnieszko :)

   Usuń
 5. chyba dobrze się bawili przy wyrabianiu tego ciasta ;)

  OdpowiedzUsuń