Aktualizacja: Co nowego u BRK?

www.dailymail.co.uk

We wtorek królowa Elżbieta II zaprosiła swoją rodzinę oraz przyjaciół na prywatną kolację z okazji swoich 90 urodzin.

www.dailymail.co.uk
Lady Helen Taylor z Lady Mariną i Amelią /www.dailymail.co.uk
Flora Ogilvy oraz kuzynka królowej / www.dailymail.co.uk

W Drapers' Hall w centrum Londynu pojawili się: książę Filip, księżniczka Anna z mężem, księżniczka Eugenia, Lord Frederick z siostrą Gabriellą Windsor, kuzynka królowej Lady Elizabeth Anson, Flora Ogilvy (wnuczka księżniczki Aleksandry) oraz Lady Helen Taylor z Lady Mariną i Amelią Windsor.

* * * * *
www.facebook.com/TheBritishMonarchy

Książę Harry od kilku dni przebywa w Afryce, gdzie bierze udział w konferencji dotyczącej HIV. Dzisiaj razem z Eltonem Johnem wygłosił przemówienie w którym nakłaniali wszystkich do badań, dodając iż mają nadzieję, że ludzie przestaną się tego wstydzić. Harry odwiedził także Momahato Children's Centre w Lesotho, które powstało dzięki jego fundacji Sentebale.


* * * * *
www.twitter.com

3 dniową wizytę w Kornwalii para książęca rozpoczęła od Penzance, gdzie odwiedzili miejscowe targowisko z lokalnymi produktami. Księżna odwiedziła St John’s Hall w którym spotkała się z przedstawicielami organizacji charytatywnych. W tym czasie książę oficjalnie otworzył odkryty basen ze słoną wodą, który został wyremontowany.
Następnie razem udali się na szczyt klifu z widokiem na Ocean Atlantycki, gdzie obejrzeli występ teatralny w wykonaniu Teatru Minack. Camilla uczestniczyła także w przyjęciu 150  rocznicy English Heritage Blue oraz 10 rocznicy fundacji  Fund for Youth, gdzie uroczyście przekroiła tort.

www.zimbio.com
www.twitter.com

Drugi dzień wizyt para rozpoczęła od Port Isaac, gdzie spotkali się z mieszkańcami na tzw. walkabout. Następnie książę odwiedził stację ratowniczą RNLI, a księżna biuro organizacji The Ideas Partnership, która wspiera kobiety i dzieci w Kosowie. Razem pojawili się w restauracji Fish Kitchen, gdzie spotkali się z obsadą ,,Doc Martin" (serial brytyjski). Następnie udali się do Devon aby uczcić 25 rocznicę Taste of the West’s Food Fair, gdzie próbowali lokalnego jedzenia i picia. Księżna odwiedziła także Katedrę Exeter, podczas gdy książę zobaczył 15 nowych domów, wybudowanych dzięki The Guiness Partnership, któremu patronuje. 


www.twitter.com
www.twitter.com
 
Trzeci dzień wizyt rozpoczął się od miejscowości Devon. Książę Walii odwiedził zakład odpadów w Plymouth w którym odpady są wykorzystywane do generowania ciepła i energii elektrycznej. Po wizycie książę dołączył do okrągłego stołu z liderami korporacyjnymi, aby omówić inne sposoby przekształcania odpadów w energię. Następnie Karol pojawił się w bazie marynarki wojennej gdzie spotkał personel, uczniów i urzędników.
W tym czasie Camilla oficjalnie otworzyła nową siedzibę BBC South West, gdzie zwiedziła studia radiowe i telewizyjne.

8 komentarzy

 1. Camilla ma bardzo ładne sukienki.
  Wydaje mi się,że lady Helen nie jest matką Mariny i Amelii.to dzieci jej brata,George i lady Sylvan.Helen ma dwie córki,ale Estelle i Eloise.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też właśnie to zauważyłem :)

   Usuń
  2. Ua! Sorki. Czasem one mi się mylą :) Poprawione. Dziękuję :)

   Usuń
 2. Ten pierwszy, czekoladowy tort wydaje mi się smaczniejszy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwiaty rządzą. Większość stylizacji pań z prywatnej kolacji posiadała ten motyw.:)
  Mnie z kolei zastanawia czym Camilla kroi ten czekoladowy tort? Mieczem?xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Na kolacji najbardziej podobała mi się Eugenia, reszta mnie nie przekonuje, za dużo kwiatów :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Beatrcie pewnie na kolejnych wakacjach skoro nie było jej na kolacji...

  OdpowiedzUsuń