Wizyty pary królewskiej w Szkocji + więcej.W sobotę monarchini wraz z księciem Filipem uczestniczyła w otwarciu 5 sesji Parlamentu szkockiego, gdzie wygłosiła krótkie przemówienie w którym wyraziła swoje nadzieje, że Szkocja pozostanie jednak częścią Wielkiej Brytanii. Po ogłoszeniu wyników (Brexit) oficjalnie mówiono, że Szkoci będą chcieli się odłączyć od Anglii, ponieważ głosowali zdecydowanie za pozostaniem w Unii Europejskiej.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

W niedzielę para królewska uczestniczyła we Mszy Św. w Kościele Canongate w Edynburgu.
Dzisiaj Elżbieta II spotkała się z panią Premier Szkocji (Nicola Sturgeon) na prywatnej audiencji w Pałacu Holyroodhouse.

www.twitter.com

Wieczorem monarchini uczestniczyła w przyjęciu zorganizowanym dla osób z organizacji charytatywnych, lekarzy, fizyków  i trenerów sportowych.

* * * * *
www.twitter.com

Książę Karol rozpoczął swój tygodniowy pobyt w Walii. Dzisiejszą pierwszą wizytą było Swansea University, gdzie otworzył nowy Bay Campus, który powstał m.in dzięki jego fundacji. Kampus będzie Narodowym Centrum nauki i innowacji oraz ma doprowadzić do wzrostu i zatrudnienia w Walii. 
Następnie książę wziął udział w ceremonii wręczenia nagród fundacji Prime Cymru, której patronuje. PRIME wspiera osoby w wieku powyżej 50 lat, które szukają porad w jaki sposób rozpocząć nowy biznes.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Daily Mail opublikowało dzisiaj zdjęcie z chrztu drugiej córeczki Lorda Fredericka Windsora i jego żony Sophie Winkleman. Mała Isabelle Alexandra Windsor została ochrzczona przez biskupa Richarda Chartres w kaplicy Pałacu Kensington, a została ubrana w ten sam strój, który miały na sobie dzieci księcia i księżnej Cambridge. Na miejscu byli obecni dziadkowie: książę i księżna Michael z Kentu.

4 komentarze

 1. Uwielbiam Królową w błękicie.:))
  Małej Isabelli chyba podobał się nawet ten chrzest.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie,a miny rozanielonych rodziców Izabelli urocze.

   Usuń
 2. Jeszcze nie widziałam żeby w taki sposób ktoś trzymał dziecko podczas chrztu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może mała była zbyt aktywna i dlatego ją tak trzymał ;)

   Usuń