2 dzień Królowej i Filipa w Irlandii Północnej / 2 dzień wizyty Księcia Harry'ego w Brazylii / Książę Karol w muzeum / Księżna Camilla na wystawie.

www.zimbio.com

Dziś drugi dzień podróży do Irlandii Północnej Królowej i Księcia Filipa. Razem z Ministrem Peterem Robinsonem i wicepremierem Martinem McGuinness odwiedzili więzienie Crumlin Road Goal, które od 1996 roku jest atrakcją turystyczną.
www.zimbio.com
Następnie zwiedzili studio w Belfaście, w którym kręcony jest serial ‚,Gra o Tron”, a także spotkali się z członkami obsady. Zobaczyli rekwizyty, zbrojownie i stroje, a Elżbieta II dostała także miniaturkę tronu :)
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk


 * * *
* * *
Potem udali się na targ św. Jerzego, gdzie rozmawiali m.in. z pracownikami, a Królowa osobiście odebrała od 3 letniego chłopca prezent dla Georga :)
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Poduszka z napisem George :) / www.zimbio.com
Z targu pojechali do centrum Belfastu aby zjeść obiad wydany specjalnie na ich cześć w City Hall. Elżbieta II wygłosiła tam krótkie przemówienie w którym m.in. podziękowała wszystkim mieszkańcom za ciężką pracę i poświęcenie dla całego miasta.
www.zimbio.com
www.instagram.com
Po południu Królowa z mężem pojawiła się na Garden Party w Zamku Hillsborough, gdzie zasadziła również symboliczne drzewko.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * *
Tymczasem w Brazylii, Książę Harry odwiedził Minas Tenis Clube w Belo Horizonte.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Na miejscu spotkał się z młodymi pływakami, którym wręczył medale, a także z małymi dziećmi, które grają w piłkę nożną. Następnie zagrał nawet chwilę w koszykówkę :)
www.zimbio.com
 * * *
 * * *
Po oficjalnym spotkaniu, Książę pojawił się na następnym meczu, tym razem Anglia vs Kostaryka.
www.dailymail.co.uk
* * * * *
Książę Karol pojawił się dzisiaj w Etruria Industrial Museum, gdzie zwiedził zabytkowy młyn. Na miejscu rozmawiał z wolontariuszami i studentami nad przyszłymi planami tego miejsca.
www.twitter.com
www.stokesentinel.co.uk
Następnie udał się do Fabryki Middleport, która dzięki Fundacji Księcia została odremontowana i uratowana od całkowitego wyburzenia.
www.stokesentinel.co.uk
* * * * *
Księżna Camilla spotkała się z członkami 7 Brygady Pancernej w Londynie, a następnie zobaczyła wystawę Deser Rats autorstwa Anny Redwood. Widoczna poniżej na zdjęciu rzeźba została zbudowana ze złomowanych pojazdów znajdujących się na pustyni i obecnie jest ,,maskotką" wojska.
www.instagram.com
www.instagram.com
Wczoraj Księżna otworzyła oficjalnie wystawę portetów brytyjskiej artyski Catherine Goodman w National Portrait Gallerry w Londynie.
www.twitter.com
Na zdjęciu znajduje się z fotografem ,,The Sun" - Athurem Edwardsem, który bardzo często robił zdjęcia rodzinie królewskiej podczas ważnych uroczystości.

4 komentarze

 1. no i Anglia jedzie do domu, szkoda, nie mam już komu kibicować na mundialu...Harry ma chyba dobry kontakt z dziećmi, przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż nie interesuję się piłką nożną, to z ciekawości oglądałam ten mecz i po cichu myślałam, że może choć raz pokażą Harry'ego na trybunach, ale niestety nie :(
   Anglia jedzie do domu...to Harry i William na pewno zawiedzeni.

   Usuń
  2. Grali słabo, toteż wracają do domu. Cóż, taka jest piłka...;)
   Bardzo podoba mi się ta rzeźba "maskotka". Czy to kangur?

   Usuń
  3. Nie jestem pewna w 100%, choć na kangura to wygląda ;)

   Usuń