Księżna Kate w Bletchley Park / 2 dzień Royal Ascot.

www.zimbio.com
Księżna Catherine odwiedziła dzisiaj Bletchley Park, w którym podczas II wojny światowej pracowała jej babcia Valerie Glassborow (mama jej taty - Michaela)
To szczególne miejsce dla niej, ponieważ Valerie pracowała tam razem ze swoją siostrą bliźniaczką Mary jako ,,Duty Officer", które zajmowały się szpiegowaniem i łamaniem kodów Morse'a m.in z Niemiec i ich sojuszników.
Na samym środku dziadek i babcia Kate :) / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Księżna miała okazję porozmawiać z Lady Marion Organ, która pracowała z jej babcią Valerie i bliźniaczą siostrą Mary, a także spotkała się z weterankami.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Kate zobaczyła oficjalnie zakończony projekt renowacji budynków, a także specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę. Odsłuchała także kody nadawane za pomocą Morse'a dzięki replice radia, który był używany podczas II Wojny Światowej, a na końcu wizyty zasadziła symboliczne drzewo.
www.zimbio.com

 * * * * *
Tymczasem trwa 2 dzień Royal Ascot! Z Rodziny Królewskiej pojawiła się Królowa z mężem, Książę Karol z Camillą, Hrabia i Hrabina Wessex oraz Księżniczka Królewska - Anna.
www.dailymail.co.uk
  www.zimbio.com

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

2 komentarze

  1. czytałam dzisiaj rano właśnie artykuł o babci Kate. musiało to być dla niej bardzo miłe spotkać osobę, która znała Valerie :) pewnie babcia nigdy nie przypuszczała, że jej wnuczka może zostać w przyszłości królową Wielkiej Brytanii :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O to na pewno nikt nie przypuszczał, a tym bardziej nawet sama Kate :P

      Usuń