Oficjalna wizyta Księcia Harry'ego w Brazylii / Królowa z mężem w Irlandii Północnej / Hrabina Sophie w Royal College of Speech / Księżna Camilla w Gloucestershire i Wiltshire.

www.twitter.com
Książę Harry jest w Brazylii! Swoje pierwsze, oficjalne spotkanie po 15 godzinnym locie z Londynu rozpoczął od szpitala Rede Sarah, gdzie spotkał się z pacjentami, w tym z dziećmi.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Nie zagrał z pacjentami w koszykówkę, ale przepłynął się z nimi kajakiem po jeziorze Paranoá :)
www.zimbio.com
Wieczorem Książę udał się na mecz FIFA World Cup Brazil (Kamerun v Brazylia), który oglądał w towarzystwie Ministra Sportu Aldo Rebelo.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * *
Królowa otworzyła nowy The Queen's Terminal w Heathrow Airport! Dzisiaj wraz z mężem rozpoczyna także swoją trzydniową podróż do Północnej Irlandii.
www.instagram.com
www.dailymail.co.uk
W Irlandii na lotnisku George Best Belfast City powitali ich porucznik Belfast Mary Peters, Sekretarz Stanu Theresa Villiers i Brian Ambrose - dyrektor generalny lotniska.
www.belfasttelegraph.co.uk
 Następnie udali się do Zamku Hillsborough na spotkanie z Ministrem Robinsonem i Wicepremierem Irlandii.
www.belfasttelegraph.co.uk
www.belfasttelegraph.co.uk
* * * * *
Hrabina Wessex odwiedziła biuro Royal College of Speech, który zajmuje się terapią mowy i języka w Londynie, a także aby dowiedzieć się więcej na temat Międzynarodowego Projektu Komunikacji 2014 i podpisać zobowiązanie. Projekt ten ma na celu podkreślenie znaczenia komunikacji międzyludzkiej wśród osób niepełnosprawnych.
www.twitter.com
* * * * * 
Księżna Kornwalii (patronka Przyjaciół Westonbirt Arboretum) oficjalnie otworzyła dzisiaj nowy budynek w Westonbirt Arboretum. Budynek ten ma lepsze wyposażenie dla gości oraz nowe centrum informacji , gdzie zwiedzający będą mogli się dowiedzieć więcej o historii arboretum oraz o światowej klasy kolekcji drzew, które są pod opieką Komisji Leśnictwa.
Po zasadzeniu symbolicznego drzewa Księżna przemówiła także do urzędników i pracowników.
www.wiltsglosstandard.co.uk
www.wiltsglosstandard.co.uk
Następnie Camilla otworzyła nowo wyremontowany County Hall w Wiltshire. Na miejscu miała okazję spróbować koktajl owocowy z mango, banana i truskawki, wyprodukowany przez siłę nacisku na pedał od roweru :)
Zwiedziła także miejscową bibliotekę i odsłoniła pamiątkową tablicę z okazji otwarcia budynku.

* * * * *
Książę William będzie pracował w niepełnym wymiarze czasu jako pilot East Anglian Air Ambulance! Pojawiła się także informacja, że Księżna Cambridge w przyszłym tygodniu (1 lipca) odwiedzi szkołę Najświętszego Sakramentu w Londynie aby zobaczyć postęp projektu M-Pact Plus.

4 komentarze

 1. szkoda mi trochę Harry'ego, że tak ciągle sam podróżuje;) mógłby wreszcie znaleźć tą swoją drugą połówkę ;)
  i dziękuję za link do tamtego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi go żal...ale to nie jest wcale takie łatwe. Być śledzonym cały czas to raz, a dwa, że wejście do Rodziny Królewskiej, jej zwyczajów i protokołu nie jest czymś prostym.
   Tylko piękna, pewna siebie dziewczyna da sobie z tym radę - też będzie pod obstrzałem fotografów i oceniana za wszystko...

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że Sophie jest leworęczna.
  Podoba mi sie stylizacja Camilli. Niby taka zwyczajna, a Księżna wygląda świetnie.
  Co do Harry'ego to wydaje mi się, że podróżuje sam na własne życzenie. Mam wrażenie, że wcale nie chce się ustabilizować i założyć rodziny. Jemu jakby odpowiadało życie niebieskiego ptaka bez zobowiązań. Oczywiście mogę się mylić.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak może być :) Jego ojciec, Książę Karol też długo był kawalerem i bardzo mu to odpowiadało :P

   Usuń