Królowa otworzyła ośrodek sportowy w Westminster School /Książę Karol na kampanii promującej wełnę /Prywatna wizyta Księcia Harry'ego / Hrabia i Hrabina Wessex w Otter Brewery

www.zimbio.com
Królowa otworzyła dzisiaj nowy ośrodek sportowy w Westminster School.
www.zimbio.com
Zobaczyła pokazy judo, yogi, szermierki, wspinaczki, a także spotkała się ze studentami grającymi w krykieta.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * * * *
Książę Karol pojawił się dzisiaj na kontrowersyjnej kampanii mającej za zadanie pokazanie, że używanie wełny jest ekologiczne i bezpieczniejsze niż włókien syntetycznych takich jak akryl, nylon i poliester. By to pokazać Książę podpalił kołdry, kurtki i dywany aby podkreślić jak znacząca jest wartość wełny. 
www.twitter.com
 Eksperyment księcia ma na celu podkreślenie naturalnej jakości ognioodpornej wełny, ponieważ  jeśli np. papieros spadnie na nie, to sztuczne włókna staną w płomieniach, a wełna będzie się tylko tlić i wypalać.
Dodatkowo Książę zagrzebał w ziemi koszulkę wełnianą, a obok niej  jedną z materiału syntetycznego. Po czterech miesiącach zostaną one wykopane aby pokazać, że wełniana będzie zgnita, podczas gdy syntetyczna będzie w dużej mierze nienaruszona.

www.twitter.com
Natomiast wczoraj Książę Karol uczestniczył w nabożeństwie dziękczynnym ku pamięci Sir’a John’a Tavener w Westminster Abbey.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * * * *
Książę Harry złożył wczoraj prywatną wizytę na treningu w centrum szkolenia Royal Marines gdzie spotkał m.in. weteranów wojennych. Wydarzenie to jest finansowane i wspierane przez Help for Heroes w ramach programu Sport we współpracy z Royal Marines Charitable Trust Fund.
www.westernmorningnews.co.uk
www.zimbio.com
 * * * * * * *
Hrabia i Hrabina Wessex odwiedzili wczoraj Otter Brewery, gdzie pokazano im jak wytwarzany jest browar.
www.facebook.com/otter.brewery
www.facebook.com/otter.brewery
Zwiedzili także Quickes Traditional Limited Home Farm, które wytwarza m.in. tradycyjne sery z mleka np. poprzez owinięcie ich w muślin aby starannie dojrzały nawet do 24 miesięcy.
www.facebook.com/quickestraditional
www.twitter.com
Następnie Książę Edward otworzył nową kawiarnię Cafe – Quickes, a także odwiedził Stowarzyszenie sił rezerwowych i kadetów oraz lokalnych pracodawców w Wyvern Barracks.
Hrabina w tym czasie odwiedziła Whetman Rose Limited - wiodącego brytyjskiego hodowcę i propagatora nagradzanych perfumowanych róż.

2 komentarze

  1. Może i kampania jest kontrowersyjna, ale na pewno ma rację bytu. Szczególnie jeśli myślimy o ochronie środowiska, zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń do powietrza czy też walce z chorobami cywilizacyjnymi. Mam nadzieję, że po tych 4 miesiącach będą bardzo wyraźne zdjęcia pokazujące rozkład wełny i syntetyku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja tez mam nadzieje, ze pokaza to po 4 miesiacach :-)

      Usuń