Ceremonia Orderu Podwiązki.

www.zimbio.com
Wczoraj odbyła się ceremonia Orderu Podwiązki w Kaplicy Św. Jerzego na zamku w Windsorze na której pojawiła się oczywiście Królowa z mężem, Książę Karol, Książę William, Książę Edward, Książę Andrzej i Księżniczka Anna.
www.zimbio.com
Czym jest Order Podwiązki? ,,Jest to najważniejsze, najwyższe cywilne i wojskowe odznaczenie Wielkiej Brytanii oraz jeden z orderów domowych panującej w tym kraju dynastii. W hierarchii starszeństwa orderów świata zajmuje drugie miejsce po papieskim Orderze Chrystusa.
Order ustanowiony został w 1348 przez króla Anglii Edwarda III z dynastii Plantagenetów jako zakon rycerski dla 24 towarzyszy rycerskich (Knights Companions). Oprócz nich i samego króla do orderu mogą należeć książęta krwi (jako Royal Knights Companions) i cudzoziemcy z tytułem Extra Knights lub Stranger Knights”.
[www.pl.wikipedia.org]
www.zimbio.com
Na uroczystości była obecna także Księżna Kate i Hrabina Wessex, które stały przed wejściem do kaplicy, ale zabrakło tym razem Księżnej Camilii, która jest przeziębiona.
www.zimbio.com
Po ceremonii rodzina królewska udała się na przejazd karocami.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Niestety Hrabina chyba też chciała mieć tak jak inni ,,pióra" i założyła na szyję coś okropnego, ale to tylko moje zdanie :)

* * * * *
Książę George jako pierwszy członek rodziny królewskiej z okazji swoich 1 urodzin zostanie uhonorowany nową brytyjską, pięciofuntową monetą :)
www.dailymail.co.uk

3 komentarze

  1. Kim jest kobieta siedząca obok księżniczki Anny? (jedno z ostatnich zdjęć)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To Księżna Gloucester - Birgitte (żona Księcia Gloucester - Richarda, który jest kuzynem Królowej).

      Usuń