Hrabina Wessex w Cobham.

www.thephysiotherapycentre.org.uk
Wczoraj Hrabina Sophie miała wiele oficjalnych wizyt. Swoją pierwszą zaczęła od szkoły im. św. Józefa w Cranleigh (szkoła koedukacyjna, szczególnie dla dzieci z trudnościami w nauce), a następnie udała się do Szpitala św. Krzyża w Haslemere, gdzie otworzyła salę sensoryczną. Szpital ten świadczy usługi dla osób niepełnosprawnych i jest własnością Zgromadzenia Sióstr Krzyża, która jest zarejestrowaną organizacją charytatywną. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Centrum Fizjoterapii, gdzie znajduje się np. basen do hydroterapii. 
W sensorycznym pokoju im. św. Anny, Hrabina mogła zobaczyć jak stosowane są nowoczesne sprzęty w celu umożliwienia pacjentom niepełnosprawnym komunikację i interakcję. 
www.thephysiotherapycentre.org.uk
Następnie Sophie rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami oraz pracownikami. Z okazji otwarcia nowej sali odsłoniła pamiątkową tablicę, a także dostała bukiet kwiatów i obraz namalowany przez pacjentkę.
www.thephysiotherapycentre.org.uk
Kolejną wizytą była miejscowość Cobham, gdzie otworzyła Riverhill Regeneration Project (wkład dziedzictwa z okazji Diamentowego Jubileuszu). Spotkała tam ludzi zaangażowanych w projekt i którzy pozyskiwali pieniądze na jego realizację.
Następnie udała się na nową platformę z widokiem na rzekę Mole aby zobaczyć mini wyścig plastikowych kaczek! (co roku odbywa się tutaj taki wyścig w ramach obchodów Dnia Dziedzictwa Cobham). 

Z okazji wizyty Hrabiny zostało przygotowanych 21 kaczek, które były oznaczone nazwami członków rodziny królewskiej :)
Jako pierwsza dopłynęła kaczka księcia Andrzeja, którą Sophie dostała na pamiątkę, tak samo jak 2 inne z imionami jej dzieci.

www.twitter.com
Następnie Hrabina zwiedziła młyn, a także aleję wiśni, które zostały zasadzone na pamiątkę mieszkańców Cobham, którzy stracili życie podczas II Wojny Światowej.
Przez chwilę miała nawet okazję być dyrygentem orkiestry, a także zobaczyła pokaz taneczny miejscowych dzieci.

5 komentarzy

 1. Sophie całkiem pasuje do roli dyrygenta.;) I do tego bardzo udana stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba ta stylizacja :) W końcu jej nic nie pogrubia i wszystko do siebie pasuje :)

   Usuń
 2. ma strasznie brudne buty, pierwszy raz widzę coś takiego u kogoś z RF :P ja myślałam ze tylko mi się brudzą buty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. członkowie rodziny królewskiej to też ludzie i też czasami mogą ubrudzić im się buty ;)

   Usuń
  2. Dokladnie :) Mnie sie wydaje, ze te czubki butow zamszowych ma po prostu mokre od trawy :-)

   Usuń