Królowa otworzyła nową stację kolejową w Reading / Książę William otworzył nową wystawę w muzeum.

www.zimbio.com
Królowa odwiedziła dzisiaj Reading, gdzie przyjechała pociągiem. Choć nowa stacja łącząca Walię ze wschodnim Londynem została otwarta 25 lat temu, to została niedawno odnowiona, a także wzbogacona o dwa dodatkowe wejścia i nowe stanowiska.
www.dailymail.co.uk
Nową linię kolejową nazwano High Output Plant System, a dzięki niej czas podróży będzie znacznie krótszy.
www.zimbio.com
Na koniec wizyty Królowa odbierała bukiety kwiatów od mieszkańców, a także zrobiono grupowe zdjęcie z pracownikami stacji :)

* * *

 
* * * * *
Książę William otworzył dzisiaj oficjalnie nową wystawę WW1 w Imperial War Museum w Londynie.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Książę dołączył na chwilę do premiera Davida Camerona, choć obaj mężczyźni zwiedzili wystawę oddzielnie. William zobaczył z bliska ubrania należące do żołnierzy, a także broń, wyposażenie, pamiętniki, listy i inne pamiątki.
www.zimbio.com
Dyrektorka muzeum: ,, Odwiedzający zobaczą jak wyglądało życie na froncie, a także usłyszą dźwięki myśliwca Sopwith Camel tak jakby leciał nad nimi.
Każdy z eksponatów będzie oddawał głos ludzi, którzy je wykorzystywali i dbali o nie. Jest to odkrycie ich historii, cierpienia i straty, ale także wytrzymałość, obowiązek i poświęcenie, braterstwo i miłość".  
 

2 komentarze

  1. dziwnie tak trochę jak Elżbieta podróżuje bez Filipa...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No dziwnie, to fakt..ale książę miał inne wyjście oficjalne (Bloodhound Supersonic Car w Bristolu), ale niestety nigdzie nie udostępnili zdjęć ani więcej informacji :(

      Usuń