Książę George na spacerze z nianią / Książę Karol i Camilla w Devon.

www.tumblr.com
Pojawiły się dzisiaj zdjęcia małego Georga z nianią Marią Teresą Turrion Borrallo ze spaceru w Hyde Parku, które zostały zrobione 11 lipca. Towarzyszyła im Pani ochroniarz - Emma Probert.
www.tumblr.com
 22 lipca książę będzie obchodził swoje pierwsze urodziny! :)

* * * * *
www.zimbio.com
Para książęca odwiedziła wczoraj Devon, które położone jest we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie, a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie.
Swoją wizytę rozpoczęli od farmy, gdzie spotkali się z Hugh Fearnley - Whittingstall w jego słynnym River Cottage. Hugh to znany w Anglii pisarz i kucharz telewizyjny. Znany z uwielbienia ekologii i rolnictwa, książę Karol bardzo chętnie oglądał całą posiadłość w której znajduje się wiele różnych gatunków kapusty i groszku.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com
Następnie zwiedzili wnętrze River Cottage w Park Farm, gdzie zobaczyli przygotowywanie ryb przez siedmiu początkujących kucharzy. Karol był także bardzo zainteresowany butelką wódki z płatków róży, po czym wziął łyk pachnącego napoju, a wychodząc udawał, że się kołysa :)
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * *
 * * *
W godzinach popołudniowych spotkali się z członkami służb ratowniczych, którzy usuwali skutki powodzi, która nawiedziła miasto w tym roku.
www.twitter.com
Następnie książę odwiedził Royal William Yard w Plymouth, gdzie był na przyjęciu z okazji 100-lecia miasta. Spotkał się także z architektami, którzy zaprezentowali mu projekty przekształcenia Melvile Building na hotel z 62 pokojami.
www.plymouthherald.co.uk
W tym samym czasie Camilla otworzyła Exeter Library, gdzie spotkała pracowników i użytkowników bibliotek, w tym chorych na Alzheimera korzystających z pokoju pamięci i uczniów biorących udział w klasie rysunku.

www.twitter.com
Ku uciesze dzieci, księżna spróbowała narysować małpę na rysunku razem z ilustratorką książek Sarą McIntyre :)
www.zimbio.com

I na koniec selfie :) / www.zimbio.com
* * * * *
Pojawiły się informacje, że księżna Catherine wzięła niedawno udział w dwutygodniowym kursie gotowania w Leiths School of Food and Wine. Podobno był to poziom podstawowy, a wraz z nią była Rachel Koo, która znana jest z pisania książek kucharskich i udziale w programach tv.  Wg niej Kate jest bardzo miłą osobą, ale trzymała się na uboczu, co akurat wcale nikogo nie powinno dziwić ;)

1 komentarz