Otwarcie Igrzysk Wspólnoty Narodów / Książę Karol w fabryce koronki / Wystawa w Pałacu Buckingham.

Nie mogłam wczoraj napisać notki z powodu braku czasu, a u Rodziny Królewskiej jak zwykle dużo się wtedy działo! No więc zacznę od początku....
www.zimbio.com
Z okazji otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów, książę Karol i Camilla w środę odwiedzili ćwiczących zawodników w Emirates Arena w Glasgow. Książę żartował z jamajskim bokserem Cheavon'em Clarke, a w tym czasie księżna rozmawiała z bokserami z Kenii.
Spotkali się także z drużyną badmintona z Australii, a także obejrzeli próby zespołu baletowego, który tańczył na otwarciu Igrzysk.
www.dailymail.co.uk

www.dailymail.co.uk
Uroczyste otwarcie nastąpiło wieczorem na którym pojawiła się Królowa z mężem, książę Karol z małżonką oraz Hrabia i Hrabina Wessex.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Elżbieta II i książę Filip zostali przywitani m.in. przez Michaela Kavanagh - przewodniczącego Igrzysk, a także przez prezesa - księcia Imrana z Malezji. Pod koniec uroczystości Królowa miała przeczytać swoją wiadomość ze znicza olimpijskiego (którą napisała i umieściła tam w 2013 roku), ale były pewne problemy z jej wyjęciem :)
Kiedy udało się wydostać kartkę, Królowa ją przeczytała i oficjalnie otworzyła Igrzyska.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Na drugi dzień Królowa wraz z księciem Filipem spotkała się ze sportowcami, którzy będą walczyć o medale oraz z wolontariuszami, którzy pomagali w organizacji Igrzysk. Przy okazji oglądnęli na trybunach mecz hokeja ;)
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
W tym samym czasie Hrabia i Hrabina Wessex oglądali angielską, męską drużynę na Chris Hoy Velodrome.
www.zimbio.com

 * * * * *
Książę Karol odwiedził dzisiaj fabrykę Morton Young i Borland Ltd in Ayrshire, która zajmuje się tkaniem koronek ze 100% bawełny jako jedyna na świecie.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Na miejscu spotkał się z pracownikami (głównie kobietami), które tkają w większości koronki ręcznie! Pod koniec wizyty książę dostał w prezencie 2 bawełniane koce: niebieski i biały, z czego jeden jest dla księcia Georga z okazji jego 1 urodzin :)
 
* * * * *
W Pałacu Buckingham właśnie otwarto nową wystawę pt. ,,Królewskie dzieciństwo". Znajdują się tam zabawki Królowej (różowy zestaw do herbaty w kształcie królika), kręgle, klocki, wózek z wikliny, krzesełka Williama i Harry'ego, ubrania księcia Karola i innych, rysunki, samochodzik księcia Andrzeja, bujany konik od Prezydenta USA dla księcia Georga i inne.
www.dailymail.co.uk
Zadanie domowe z geografii Williama :) / www.dailymail.co.uk

Oprócz tego Pałac udostępnił filmik na którym można zobaczyć jak bawiły się i tańczyły księżniczka Elżbieta z siostrą Małgorzatą lub jeżdżącego na rowerze księcia Filipa z małym Karolem :)
* * *


Więcej zobaczyć możecie TUTAJ :)

2 komentarze

  1. śliczny jest ten filmik. podoba mi się fragment jak Filip jeździ a tym małym rowerku, zabawnie to wygląda ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie podoba się wszystko, bo uwielbiam oglądać coś nowego po raz pierwszy ;) Szczególnie kiedy są to prywatne zdjęcia/filmy RK :)

      Usuń