Królewskie Śluby - książę Kentu (Edward) i księżna Kentu (Katharine).


Zaręczyny księcia Kentu (kuzyna Elżbiety II) z Kathariną Lucy Mary née Worsle ogłoszono w marcu 1961 roku. Para poznała się w 1956 roku, gdzie książę stacjonował w Catterick koło Richmond. Ślub odbył się 8 czerwca 1961 w York Minster. W związku ze ślubem księżna uzyskała tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Kentu.Projektantem sukni ślubnej był John Cavanagh (2 lata później uszył suknię księżniczce Alexandrze). Przyszła księżna była pełna obaw co do pomysłów projektanta, ponieważ nie chciała mieć ciężkiego trenu i sukienki. Cavanagh uspokajał Pannę Młodą, że będzie mieć do pomocy drużbę, a w tak pięknej i długiej katedrze zmieści się każda suknia. Podczas przymiarek przyszła księżna ćwiczyła klęczenie i wstawanie aby mieć pewność, że będzie w stanie się poruszać bez niczyjej pomocy.

www.pinterest.com
www.pinterest.com
www.pinterest.com

Suknia została wykonana z 215 metrów przeźroczystego i białego jedwabiu. Na zewnętrznej stronie miała delikatną siatkę wykonaną we Francji, która błyszczała. Ciasny gorset i sztywny dekolt bardzo ładnie podkreślił talię i odznaczył dość szeroki dół.
Księżna miała do pomocy 8 druhenek (w tym księżniczkę Annę) i 3 drużbów. Na szczycie białego, wykonanego z tiulu welonu założyła delikatny, diamentowy diadem (The Kent Diamond Tiara) oraz kolczyki. Co ciekawe Panna Młoda miała 3 welony: jeden na próby, drugi na dzień ślubu i trzeci w razie gdyby zaszła potrzeba użycia go do oficjalnych zdjęć.
  
www.pinterest.com

www.pinterest.com
Z rodziną królewską / www.pinterest.com
 
Para książęca doczekała się 3 dzieci. W 1977 roku urodziła martwe, bardzo wyczekiwane dziecko co spowodowało m.in., że księżna zaczęła po mału odsuwać się od ,,królewskiego życia". W 1994 roku za zgodą królowej przeszła na katolicyzm. 

www.express.co.uk


Obecnie księżna pojawia się raczej tylko na królewskich wydarzeniach jak np. śluby czy urodziny Elżbiety II.

7 komentarzy

 1. Piękna suknia ślubna! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona członkini BRK i cieszę się, że piszesz o dalszych(mniej znanych członkach BRK), ponieważ BRK to nie tylko Kate Kate

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna suknia ślubna !! Tylko pewnie strasznie niewygodna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękna suknia - zwłaszcza na tych dobrych jakościowo zdjeciach wyraźnie to widać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładna suknia, wygląda bardzo skromnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś wie, co to za tiara na głowie panny młodej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z notki: ,,Na szczycie białego, wykonanego z tiulu welonu założyła delikatny, diamentowy diadem (The Kent Diamond Tiara) oraz kolczyki."

   Usuń