Aktualizacja: Wizyty księcia Williama i Harry'ego.

www.dailymail.co.uk
Dzisiaj książę William i Harry przyjechali na plac budowy na którym DIY SOS buduje domy dla byłych żołnierzy i ich rodzin. Panowie pomagali chętnie: William malował ścianę, a Harry próbował ułożyć płyty. Tą wizytą chcieli zwrócić uwagę na pomoc wszystkim rannym żołnierzom o których kraj często zapomina. Większość z nich nie może znaleźć pracy ani zapewnić rodzinie godne życie, dlatego wiele wolontariuszy pracuje po 12h aby jak najszybciej ukończyć domy.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Nie obyło się bez żartów Harry'ego na temat pomalowanej ściany przez Williama. ,,On malował tą ścianę? Daj mi wałek, zrobię to lepiej" :)
* * * * *
www.dailymail.co.uk

Książę William był wczoraj gościem RAF Coningsby, a dokładniej eskadry 29 Reserve, która obchodzi w tym roku swoje 100-lecie. Na miejscu William skorzystał z okazji i z wielką chęcią poleciał z jednym z pilotów starym samolotem. Po wylądowaniu spotkał się z weteranami wojennymi, którzy uczestniczyli w bitwie o Anglię 75 lat temu, a także oglądał lotnicze ,,akrobacje" :)

www.zimbio.com

W poniedziałek książę pojawił się w Hammersmith Academy, w celu wsparcia kampanii Back2school (przeciwdziałanie przemocy). Organizacja prowadzona jest ku pamięci księżnej Diany, a zajmuje się szkoleniem osób, które wspierają uczniów w 3000 szkołach w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii. Podczas swojej wizyty William dołączył do ponad 50 osób aby wziąć udział w treningu, który koncentruje się na wsparciu, cyberprzemocy i LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych) w kwestii prześladowania.
William miał za zadanie wypisać pięć osób, które najczęściej go wspierają i przy których czuje się bezpiecznie. Bez zaskoczenia książę napisał imię swojej żony, brata, ojca, babci i dziadka oraz w nawiasie psa Lupo :)

www.dailymail.co.uk

William jako patron Welsh Rugby Union był obecny na wieczornej ceremonii powitalnej walijskiej drużyny rugby w Guildhall. Książę żartował, że sportowcy muszą wygrać ze względu na to, że razem z nim mecz oglądać będzie jego brat. Harry kibicuje angielskiej drużynie, dlatego czekają ich niezłe emocje w sobotę! :)

* * *
Przepraszam, ale notka z cyklu ,,Czy wiesz, że..." pojawi się jutro. Niestety nie miałam ostatnio czasu wcześniej jej przygotować :(

5 komentarzy

 1. Fajna akcja, ale Harry i broda 3 razy nie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Harry żartowniś jak zwykle :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa jestem, co zrobiłby William jakby żyła Diana, i musiał tak ja teraz, wypisać 5 imion ważnych dla niego osób.. kogo pominąłby z tych, których 'wyróżnił' wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że pominąłby Karola...albo księcia Filipa.

   Usuń