Ostatnie wydarzenia.


www.dailymail.co.uk

Książę Karol 4 dni temu odwiedził więzienie w Leeds aby spotkać się z więźniami, którzy przygotowują się do życia po opuszczeniu celi. Książę w towarzystwie 3 ochroniarzy rozmawiał z więźniami, którzy biorą udział w projekcie Gates, który ma za zadanie pomóc im w przyszłości (zdobywając np. doświadczenie do pracy).

www.dailymail.co.uk

Tego samego dnia odwiedził również Abraham Moon & Sons - ostatnią firmę, która przerabia surową wełnę na gotowe tkaniny pod jednym dachem. Następnie udał się do mleczarni Wensleydale, gdzie zwiedził cały budynek, rozmawiał z pracownikami i oczywiście próbował różnych rodzajów sera.

* * * * *
www.twitter.com

4 dni temu Hrabina Wessex jako Vice Patron the Queen Elizabeth Diamond Jubilee Trust była obecna na spotkaniu z The Royal Society w Londynie aby m.in. wspólnie świętować dzień w którym Elżbieta II stała się najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii.
Dzień później odwiedziła Marshfield Bakery w Dyrham aby zobaczyć jak firmy spożywcze pomagają osobom bezrobotnym dowiedzieć się więcej o wolnych miejscach pracy w przemyśle i zdobyć doświadczenie.

www.twitter.com
www.twitter.com

Następnie udała się do pobliskiego Dyrham Park, gdzie zobaczyła prace konserwatorskie dachu, a w siedzibie National Trust spotkała się z jej pracownikami i wolontariuszami.

* * * * *


Książę Harry jako Vice-Patron Rugby Football Union będzie uczestniczyć 18 września (piątek) w otwarciu Rugby World Cup w Twickenham, gdzie wygłosi przemówienie. Na miejscu będą obecni także książę i księżna Cambridge, a podczas meczy reprezentacji UK będzie można zobaczyć księcia Filipa, księżniczkę Annę z mężem i księżniczkę Eugenię :)

13 komentarzy

 1. Mam wrazenie ze harry pracuje najciezej z tego calego mlodego pokolenia windsorow !! Brawo. Dobrze ze nie jest darmozjadem jak np beatrycze, ,tora niedawno byla na 18 wakacjach bodajze. Juz stracilam rachube...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już nie wiem ile razy ją widziano na wakacjach.Co ciekawa księżniczka Eugenia tak nie robi, a mogłaby..

   Usuń
  2. Ostatnio czytałam że teraz pracuje w jakiejś galerii w Londynie, a może się mylę? Podobno jej chłopak też zmienił pracę niedawno. Szkoda, że dają taki przykład młodym ludziom: nie znam ich i nie mnie oceniać, ale mnie to wygląda na dzieciaki z bogatego domu rozpuszczone i nie znające tak naprawdę wartości pieniądza.

   Usuń
 2. We wtorek książę Edward z Sophie w imieniu królowej podejmie prezydenta Andrzeja Dudę w pałacu Buckingham.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiedziałam o ich wizycie w Wielkiej Brytanii :O Już czytam co, gdzie i kiedy :) Dzięki!

   Usuń
  2. Liczę na to, że któraś z polskich telewizji zrobi sensowną relację z tego wydarzenia.

   Usuń
  3. To wizyta w związku z 75. rocznicą Bitwy o Anglię.

   Usuń
  4. Z pewnością powiedzą coś w polskiej tv ;)

   Usuń
  5. ciekawe dlaczego książę Edward wraz z małżonką a nie królowa czy książę Karol

   Usuń
  6. Ponieważ Królowa przebywa w Szkocji, a książę Karol też będzie uczestniczył w tych obchodach. Widocznie Pałac wcześniej zaplanował, że to hrabia i hrabina Wessex ich przywitają :)

   Usuń
 3. widzę, że Windsorowie pełną parą ruszają do swoich obowiązków ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że w piątek będziemy mieli okazję zobaczyć kilku członków rodziny królewskiej na jednym wydarzeniu. Fajnie

  OdpowiedzUsuń