Królewskie Śluby - księżniczka Anna & Timothy Laurence.

www.hellomagazine.com

Księżniczka Królewska rozwiodła się z Markiem Philipsem 23 kwietnia 1992 roku, a 8 miesięcy później (12 grudnia) wzięła ślub z Timothym Laurencem w szkockim kościele w Ballater, niedaleko królewskiej posiadłości Balmoral. Wybór miejsca wydaje się oczywisty: Kościół w Szkocji pozwala na ponowne małżeństwo osoby rozwiedzionej.
Córka Królowej i brytyjski oficer marynarki poznali się kiedy Timothy służył jako koniuszy Elżbiety II. Ich związek wyszedł na jaw w 1989 roku, kiedy listy dowódcy zostały skradzione z teczki Anny, a następnie były opublikowane w gazetach. 4 miesiące później Anna ogłosiła separację z Markiem Philipsem.


www.pinterest.com
www.pinterest.com

Księżniczka była ubrana bardzo skromnie i klasycznie w kremową sukienkę do kolan i żakiet, czarne (!) buty, a we włosach miała kwiaty. Pan Młody był w mundurze Royal Navy. 
Na ślubie byli obecni: Elżbieta II, książę Filip, Królowa Matka, księżniczka Małgorzata, książę Karol (bez Diany z powodu separacji), książę Andrzej oraz oczywiście Zara i Peter Philips. Po ceremonii cała rodzina królewska udała się na obiad do Balmoral.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Timothy Laurence nie otrzymał tytułu królewskiego, ale w 2011 roku otrzymał tytuł szlachecki jako Rycerz Komandor Królewskiego Orderu Wiktorii.  Nie wykonuje on obowiązków królewskich, ale bardzo często uczestniczy w niektórych zobowiązaniach księżniczki i większych uroczystościach jak np. Trooping Colour.

16 komentarzy

 1. Anna ładnie wyglądała. Płaszczyk Zary chyba ciut za duży ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle moda lat 90 jest mało ciekawa i wszystko było wtedy chyba za duże ;)
   Widzę to nawet patrząc na stare zdjęcia mojej rodziny :D

   Usuń
 2. Anna wyglądała wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To dobrze, że po pierwszym nieudanym małżeństwie Anna znalazła szczęście, chociaż początkowo związek z Timothym był skandalem;)

  Mam pytanie; czy przeczytamy kiedyś na Twoim blogu o ślubach np. Edwarda i Michała z Kentu, księżniczki Aleksandry, księcia Gloucester, Davida Armstrong-Jones, Sarah Chatto - tzn. generalnie o tych ślubach dalszych członków rodziny królewskiej?
  Zdaję sobie sprawę, że o nich jest mniej ciekawych informacji, ale ten cykl jest taki fajny, że szkoda go kończyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej :) Miałam zamiar zacząć pisać teraz właśnie o tych dalszych członkach rodziny królewskiej :)

   Usuń
 4. jeju, Zara jakie dziecko jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wiesz jakie relacje lacza krolowa z anna ? I jakie kiedys je laczyly? Czy sa lepsze niz z karolem i reszta rodzenstwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że normalne jak córki z matką :) Obie kochają konie. Co do Karola to na pewno był nieśmiałym dzieckiem i mniej żywym niż Anna. Prędzej jest ona córusią tatusia niż mamy ;)

   Usuń
 6. Ostatnio zaczęła ciekawić mnie właśnie księżniczka Anna ale mało jest na jej temat.Wydaje się taka zimna i sztywna chyba bardziej niż królowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krolowa nie jest ziman i sztywna !! To tylko jej publiczny wizerunek. Tak naprawde jest ciepla osoba o olbrzymim poczyciem humoru i duzych zdolnosciach parodystycznych.

   Usuń
  2. Na pewno jest pewna siebie, i mówi wprost tak jak książę Filip, dlatego ma opinię trochę niemiłej osoby..

   Usuń
  3. Jakbys w zyciu wysluchal tyciace przmowien, to tez malbys dosc po pewnym czsie

   Usuń
 7. Mam pytanie: przed rokiem 1952 Karol i Anna byli JKW księciem i księżniczką z Edynburga ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego Królewska Wysokość, Książę Zjednoczonego Królestwa – od 1948 do 1952 roku (tak mówi wikipedia). Nie jestem pewna, ale obydwoje chyba po prostu byli księciem i księżniczką. Nie tak jak teraz książę George z Cambridge i Charlotte.

   Usuń
 8. Nie wiedziałam o opublikowaniu tych listów, ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 9. Księżniczka Anna lepiej wyglądała w trochę jaśniejszych włosach takich jak miała w młodość.a te upięcia są okropne i ją postarzają tak że wygląda teraz ledwo młodziej od własnej matki ;/ gdyby je jakoś ścięła i układała inaczej była by o wiele piękniejsza..

  OdpowiedzUsuń