,,Za drzwiami pałacu" - Cay Garcia.

Fot: wydawnictwo ZNAK Literanova

11 maja będzie miała miejsce premiera książki, która wszystkich fanów monarchii powinna zainteresować! Będę miała okazję ją dla Was zrecenzować :)

,,Za drzwiami pałacu" autorstwa Cay Garcii to prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji.
,,Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami. A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka...

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki. Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?
Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. 

Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem."

TUTAJ możecie przeczytać fragment :)

3 komentarze

  1. bardzo jestem ciekawa tej książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam z niecierpliwością na tą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie i na pewno po nią sięgnę. Bardzo lubię takie opowieści. Poza tym ciekawie będzie dowiedzieć się więcej na temat kultury arabskiej, jaka jest.

    OdpowiedzUsuń