Royal Tour księcia i księżnej Cambridge: Indie i Bhutan + więcej.

www.zimbio.com

Dzisiaj kończy się 7 dniowe Royal Tour księcia i księżnej Cambridge w Indiach i Bhutanie. W związku z tym, że na wielu innych blogach mogliście przeczytać dokładne opisy tej podróży, to postanowiłam zrobić tylko jej krótkie podsumowanie aby się nie powtarzać :)

1 dzień: Mumbaj. W Taj Palace Hotel złożyli wieniec ku pamięci osób, które w 2008 roku zginęły tam w ataku terrorystycznym.W parku Oval Maidan spróbowali swoich sił krykieta, by następnie spotkać się z dziećmi z różnych organizacji: Door Step School, India's Childline i Magic Bus. Para odwiedziła także jedną z biedniejszych dzielnic. Wieczorem uczestniczyli w charytatywnym bankiecie.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

2 dzień: Mumbaj: Para była obecna na GREAT Tech Rocketship Awards, a także na The Social, gdzie spotkali się z przedsiębiorcami i uczyli pisać językiem Braille'a.
Następnie udali się do New Delhi, gdzie mieli okazję zobaczyć Bramy Indii, a także złożyć wieniec pod głównym pomnikiem, poświęconym wszystkim poległym.
Para książęca zwiedziła także muzeum poświęcone Mahatmie Gandhi, by następnie uczestniczyć w Garden Party z okazji 90 urodzin królowej Elżbiety II.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

3 dzień: Książę i księżna rozpoczęli ten dzień od spotkania z dziećmi w Salaam Baalak Trust, gdzie wzięli udział w różnych zajęciach i grach. Następnie spotkali się z premierem Indii i rzecznikiem praw kobiet. Popołudniu udali się do Kaziranga Park, gdzie wieczorem oglądali pokazy muzyczne i taneczne.

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

4 dzień: Ten dzień będzie dla nich na pewno niezapomniany. Para książęca postanowiła wstać wcześnie rano aby zwiedzić Kaziranga Park. Następnie odwiedzili Panbari, gdzie z wielką radością karmili młode słoniątka i nosorożce. Tutaj dowiedzieli się również o walce z kłusownikami, a także spotkali się z różnymi organizacjami charytatywnymi.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

5 dzień: Bhutan. Na lotnisku zostali przywitani przez siostrę króla - księżniczkę Chimi i jej męża Dasho. W Thimpu Dzong wzięli udział w paradzie, po czym udali się na prywatne spotkanie z królem i królową Bhutanu (Jigme Khesar Namgyel Wangchuck i Jetsun Pema).
Na stadionie narodowym mieli okazję postrzelać z łuku, a także rozmawiali z dziećmi z pozarządowych organizacji. Wieczorem uczestniczyli w kolacji zorganizowanej przez króla i jego żonę.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

6 dzień: Tego dnia para miała okazję zobaczyć wyjątkowe miejsce: Paro Taktsang - klasztor, który znajduje się w górnej części klifu Paro Valley. Po 3 godzinnej wędrówce para chętnie pozowała fotografom, a w świątyni cieszyła się chwilami prywatności.
Wieczorem wzięli udział w przyjęciu wydanym przez konsula Wielkiej Brytanii w hotelu Taj Tashi.

www.zimbio.com
www.zimbio.com


7 dzień: Para książęca zwiedziła Taj Mahal, a następnie wrócili do Wielkiej Brytanii. 

www.dailymail.co.uk

* * * * *
www.zimbio.com

12 kwietnia książę Harry wziął udział w nabożeństwie żałobnym ku pamięci ofiar, które zginęły w zamachach w Tunezji w zeszłym roku. Msza odbyła się w Westminster Abbey, gdzie książę złożył wieniec.

* * * * *
www.twitter.com

21 kwietnia (urodziny królowej Elżbiety II) na kanale BBC One o godzinie 21:00 (22:00 w Polsce) zostanie wyemitowany kolejny specjalny dokument ,,Elizabeth at 90 - A Family Tribute"! To będzie wspaniała okazja do oglądnięcia nieopublikowanych dotąd materiałów filmowych rodziny królewskiej, a także do posłuchania wypowiedzi członków rodziny królewskiej, w tym księżniczki Anny i księżniczki Aleksandry :)

* * * * *

Jutro pojawi się kolejna notka z cyklu Królewskie Pogrzeby :)

12 komentarzy

 1. Juz nie mogę sie doczekać notki z cyklu Królewskie Pogrzeby;))

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja ulubiona podróż Kate i Williama.Księżna przez cały czas wyglądała pięknie,promiennie,ubierała kolorowe i wzorzyste stroje.Gdyby był jeeszcze George i Charlotte,byłoby zupełnie idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę,że będzie można zobaczyć księżniczkę Aleksandrę czy księcia Kentu. Bardzo ich lubię :) A czy będzie można ten program obejrzeć w późniejszym czasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że tak :)

   Usuń
 4. Stroje Kate były genialne podczas tego RT! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne takie podsumowanie. Cieszyłam się na tę podróż i się nie zawiodłam :)
  Oczywiście zajrzę tutaj jutro na kolejną notkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co za suknie 😊 Mi osobiście Kate podoba się w jasnych kreacjach- tej białej i żółtej 😊 ale urzekło mnie zdjęcie karmiących słonie. I ciekawa sukienka! Miłego weekendu 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrząc na zdjęcia Księcia Williama i księżnej Kate i tuż pod nimi zdjęcie księcia Harry'ego ogarnia mnie smutek. Oni razem, weseli, a on zawsze sam :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko na razie. I na niego przyjdzie czas.;)
   Nie mogę się już doczekać tego programu o Elżbiecie!

   Usuń
  2. Na pewno w końcu znajdzie odpowiednią kandydatkę na żonę, a potem księżną ;)
   Też chce już 21 kwietnia. Jak znajdę transmisję na żywo to o tym napisze :)

   Usuń
 8. Odnoszę wrażenie, że pomiędzy Kate i Williamem jest przyjaźń a nie miłość. Owszem nie powinno się porównywać BRK do innych RK, ale u innych widać, że pary się kochają, pojawiają się czułe gesty, mąż nie wstydzi się/nie krępuje objąć żony, wziąć za rękę, pod rękę, a tu? - zero.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy chodzili po Świątyni i wokół trzymali się za ręce cały czas ;) Nie wrzuciłam takiego zdjęcia, ale na internecie można je znaleźć ;)

   Usuń