Gerald David Lascalles.

Gerald i jego pierwsza żona Angela / www.pinterest.com

Gerald David Lascalles - ur. 21 sierpnia 1924 roku w Goldsborough Hall, zm. 27 lutego 1998 roku w Bergerac (Francja) – młodszy syn Henry’ego Lascellesa i Marii Windsor, jedynej córki króla Jerzego V. Po abdykacji swego wuja Edwarda VIII zajmował 8 miejsce w sukcesji do brytyjskiego tronu. Jego rodzicami chrzestnymi byli Edward VIII i Elżbieta Bowes-Lyon.
Gerald urodził się w tym samym dniu co księżniczka Małgorzata, hrabina Snowdon.

Ze starszym bratem / www.pinterest.com
www.alamy.com

15 lipca 1952 roku jego żoną została Angela Estree Lyssod D'Arcy Dowding. Para rozwiodła się w 1978 roku. Małżeństwo doczekało się jednego syna.
Henry Ulick Lascelles (ur. 19 maja 1953 roku), w latach 1979-1999 mąż Alexandry Morton, a od 2006 roku Fiony Wilmott. Z pierwszego małżeństwa ma syna Maximiliana Johna Geralda (ur. 19 grudnia 1991 roku).  

Henry / www.pinterest.com

Martin Lascelles z żoną Charmaine / www.pinterest.com

Drugi związek małżeński zawarł 17 listopada 1978 roku z Elizabeth Evelyn Collingwood. Ze związku pochodzi jeden syn Martin.

Martin David Lascelles (ur. 9 lutego 1962 roku) - poczęty przed ślubem rodziców. W 1999 roku ożenił się z Charmaine Eccleston i z tego związku pochodzi Alexander Joshua (ur. 2002). W 1988 roku urodziła się jego nieślubna córka Georgina Elizabeth, której matką jest Carol Douet.

Gerald / www.pinterest.com
Maximilian / www.dailymail.co.uk

Gerald od zawsze przejawiał zainteresowania jazzem i współpracował z dziennikarzem i redaktorem magazynu Sinclair Traill'em. W 1978 roku nie został zaproszony na ślub księżniczki Anny z Markiem Phillips'em, ponieważ był świeżo po rozwodzie z Angelą Estree Lyssod D'Arcy Dowding.

Wnuk Geralda, Maximilian jest perkusistą i członkiem zespołu Sasquatch Walk.

Zadziwiające jest to, że rodzina Lascalles posiada aż tylu muzyków! Jaka jest Wasza opinia? Czy post Wam się spodobał? Czy macie jakieś pytania lub uwagi?


Kamil :)
Źródła:
http://www.dailymail.co.uk/, https://en.wikipedia.org

6 komentarzy

 1. No cóż im dalej od rodziny królewskiej,tym więcej rozwodów

  OdpowiedzUsuń
 2. mi się nie podobał ten post :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle bardzo ciekawy post, wielu rzeczy o dalszych członkach brytyjskiej rodziny królewskiej można się dowiedzieć.
  Czy wiadomo może, co było powodem rozwodu Geralda i Angeli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiadomo co było główną przyczyną rozwodu. Znalazłem jedynie informację,że Gerald kochał Angelę do końca swojego życia i po rozwodzie nadal utrzymywali kontakty. Angela była także zapraszana na wyścigi konne Royal Ascot i inne uroczystości przez samą Królową Elżbietę. Zmarła w 2007 roku. :(

   Usuń
 4. Pewnie po prostu niezgodność charakterów.;)

  OdpowiedzUsuń