Książę Harry, William i Filip na uroczystościach związanych z Dniem Pamięci + więcej.

www.dailymail.co.uk

 Jutro we wszystkich krajach Wspólnoty Narodów będzie obchodzony Dzień Pamięci.

,,Dzień Pamięci (ang. Remembrance Day) – święto obchodzone w krajach Wspólnoty Narodów na cześć poległych żołnierzy w wojnach obchodzone 11 listopada. W ten dzień o godzinie 11 cześć poległym oddawana jest w formie dwóch minut ciszy. Każdy z obywateli, o ile ma sposobność, przystaje na tę chwilę.
Święto upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową 11 listopada (o godzinie 11 nastąpiło zawieszenie broni).
Dzień ten nazywany jest także Dniem Maku (ang. Poppy Day), z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. Maki te są sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską (The British Royal Legion), a dochód przeznaczony jest na rzecz weteranów."
(www.wikipedia.org)

Z tej okazji książę Harry i książę Filip uczestniczyli dzisiaj w ceremonii upamiętniającej wszystkich walczących podczas I wojny światowej, która odbyła się koło Westminster Abbey w Londynie.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Książę William odwiedził Kensington Park Memorial, gdzie razem z dziećmi zasadził symbolicznie kwiaty. Książę jako patron programu Centenary Fields Projects
wygłosił tam przemówienie, rozmawiał z kombatantami, a następnie udał się na cmentarz Willesden.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Wczoraj rano królowa, książę Filip i książę Andrzej pojawili się w Francis Crick Institute - głównym centrum badań biomedycznych, które ma na celu opracowanie nowych metod zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób takich jak rak, HIV czy malaria.
Para królewska zwiedziła kilka pomieszczeń oraz rozmawiała z pracownikami na temat badań i odporności przed wirusami.


* * * * *
www.dailymail.co.uk

Hrabina Wessex odwiedziła dzisiaj Nursery at Waverley Preparatory School Finchampstead, gdzie bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach z dziećmi, a te najmłodsze nosiła na rękach :)

* * * * *

Ostatnie 2 dni oficjalnej wizyty księcia Karola i Camilli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bhrajnu opiszę Wam jutro. 
Notka o oficjalnej wiadomości od Harry'ego na temat jego nowej dziewczyny i parę słów o niej samej, na prośbę czytelniczki pojawi się w weekend.

W sobotę Rodzina Królewska będzie uczestniczyła w Royal British Legion Festival, który odbędzie się w Royal Albert Hall.

7 komentarzy

 1. Ładna stylizacja Sophie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna Sophie.Uroczo wygląda z małymi dziećmi,widać,że bardzo je kocha.
  Na Harry;ego jak teraz patrzę .to myślę tylko o jego dziewczynie.Na razie jestem nastawiona do niej sceptycznie,ale zobaczymy jak to się ułoży.Tak czy inaczej będzie się działo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że Meghan jest dobrą partią dla Harry'ego. Na pewno ma pozycję, na którą zapracowała sama, a taka Kate nie pracowała nigdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ale Catherine chroniła swoją prywatność jak była z Williamem, a Meghan robi wręcz na odwrót. Trochę mi to nie pasuje do bycia z Harry'm, który walczy właśnie o tą prywatność?

   Usuń
 4. JAki Harry? Powinno się pisać książe Henryk (Henry).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to jakaś wielka różnica? :D Ja wolę pisać Harry tak samo jak większość osób z blogów o RK :)

   Usuń