Zmarła Margaret Rhodes - kuzynka królowej.

www.dailymail.co.uk

W piątek, po krótkiej chorobie zmarła 91-letnia kuzynka królowej - Margaret Rhodes. To na pewno bardzo smutna wiadomość dla monarchini, ponieważ była dla niej bardzo bliską osobą.

Margaret urodziła się 9 czerwca 1925 roku jako najmłodsza córka 16 Lorda Elphinstone i jego żony Lady Mary Bowes-Lyon (siostry królowej matki). Mieszkała w Zamku Windsor i Pałacu Buckingham, gdzie ukończyła kurs sekretarki. 
20 listopada 1947 roku była druhną na ślubie księżniczki Elżbiety z Filipem. 

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk i www.pinterest.com

31 lipca 1950 roku wyszła za mąż za pisarza Denys'a Gravenor'a Rhodes'a, z którym miała 4 dzieci (2 córki i 2 synów). Kiedy zdiagnozowano u jej męża nowotwór, królowa zaproponowała im Garden House w Windor Great Park. Margaret powiedziała później, że to był jeden z licznych gestów życzliwości królowej.
Podczas II wojny światowej pracowała jako sekretarka dla MI6. Od 1991 roku była damą dworu i prywatną towarzyszką Królowej Matki, aż do jej śmierci w 2002 roku.

www.dailymail.co.uk
www.telegraph.co.uk

W każdą niedzielę obie Panie spotykały się po nabożeństwie na herbacie. Spędzały ze sobą dużo czasu podczas gier, jazdy na koniach i wspólnych letnich piknikach w Balmoral.

Margaret, w przeciwieństwie do królowej, bardzo chętnie udzielała wywiadów telewizyjnych. Jej wypowiedzi często pojawiały się w dokumentach realizowanych np. dla BBC. Była sympatyczną i ciepłą osobą, która w wywiadzie dla CNN stwierdziła, że nie jest podekscytowana narodzinami dziecka Catherine i Williama, bo wszyscy mają dzieci! ;)

7 komentarzy

 1. Bardzo smutna wiadomość:(
  Margaret często występowała w filmach dokumentalnych dotyczących królowej i ogolnie całej brk?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze pamiętasz. Prawie w każdym z ,,większych" takich dokumentów się wypowiadała. Mówiła ciekawe rzeczy, bo znała królową od dziecka i spędzały ze sobą mnóstwo czasu prywatnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno smutna wiadomosc dla Królowej:( myslicie ze bedzie na pogrzebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie Agnieszko. Jak myślisz kto z brk będzie na pogrzebie?

   Usuń
  2. Myślę, że Królowa będzie chciała być na pogrzebie, ale czy ktoś by miał jeszcze być to ciężko powiedzieć..dużo będzie zależało od rodziny Margaret, która to zorganizuje. Jeśli pojawią się tylko jakieś informacje, to na pewno o tym napiszę.

   Usuń
 4. Z tego co ja wiem to etykieta zabrania Królowej udzielania wywiadów i Królowa nie udzieliła nigdy ani jednego.

  OdpowiedzUsuń