Ostatnie wydarzenia w BRK.

www.dailymail.co.uk

Królowa, książę Filip oraz hrabia i hrabina Wessex uczestniczyli w czwartek w nabożeństwie w Westminster Abbey w Londynie. Msza odbyła się z okazji 60 rocznicy wręczania nagród the Duke of Edinburgh's Award.

,,The Duke of Edinburgh's Award to ogólna nazwa programu nagród dla młodzieży, która została założona w Wielkiej Brytanii w 1956 roku przez księcia Filipa, księcia Edynburga. Nagrody te mają na celu wzmacnianie poczucia obywatelskiego i rozwijanie sprawności fizycznej wśród młodzieży." (www.wikipedia.org)

www.dailymail.co.uk

Programy zajmują od roku do czterech lat i muszą być ukończone maksymalnie do 25 roku życia. Rocznie bierze w nich udział około 300 000 ludzi. Z pomocą liderów należy sobie wybrać i postawić cele z poniższych obszarów:
 • Wolontariat: zachęcenie do niesienia bezinteresownej pomocy innym
 • Sport: rozwijanie umiejętności w zakresie zajęć sportowych, tanecznych lub fitness
 • Talent: rozwijanie umiejętności praktycznych, społecznych i osobistych
 • Wyprawa: planowanie, szkolenie i ukończenie przygód podróżniczych w Wielkiej Brytanii lub za granicą
 • Na złotym poziomie: uczestnicy muszą wykonać dodatkową piątą część mieszkalną, co wiąże się z pobytem i pracą z dala od domu przez pięć dni
Aby otrzymać nagrodę, każdy z uczestników musi pracować na każdej sekcji przez wymagany czas, być monitorowany i oceniany przez kogoś ze znajomością wybranych działań. Każdy poziom wymaga większego zaangażowania i czasu: brąz: 3-6 miesięcy, srebro: 6-9 miesięcy, złoto: 12-18 miesięcy.

Uczestnicy muszą wykazywać regularną aktywność i zaangażowanie podczas trwania programu, co oznacza minimum jedną godzinę tygodniowo.

* * * * *
www.zimbio.com

Księżna Kornwalii uczestniczyła dzisiaj w 60th Hennessy Gold Cup (wyścigach konnych) w Newbury, gdzie wręczyła zwycięzcy nagrodę.

W czwartek odwiedziła Normandy Barracks w Aldershot, gdzie pod pomnikiem złożyła bukiecik ku pamięci poległych żołnierzy, którzy walczyli w Iraku i Afganistanie.
Na miejscu księżna spotkała się z żołnierzami, ich rodzinami oraz weteranami wojennymi.

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Następnie udała się do Southampton Children's Hospital, gdzie otworzyła nowy oddział onkologiczny dla dzieci. Po spotkaniu z pacjentami, pielęgniarkami i lekarzami księżna miała trochę czasu aby zobaczyć pokój zabaw dla dzieci, które z chęcią pokazywały jej swoje umiejętności artystyczne :)

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Karol w środę, w Clarence House gościł organizację Walk the Walk, która właśnie świętuje swoją 20 rocznicę istnienia. Organizacja ta zajmuje m.in. się uświadamianiem kobiet o raku piersi. W 1996 roku w Nowym Jorku pewna grupa kobiet postanowiła przejść się ulicami, mając na sobie przystrojone biustonosze aby zebrać pieniądze na leczenie raka piersi. Od tej pory co roku w Londynie odbywa się taki maraton, dzięki którym zebrano ponad 100 milionów funtów!

Karol przekroił uroczyście tort na którym znajdował się różowy biustonosz: ,,Nigdy nie próbowałem przecinać biustonosza przed" - żartował.

www.zimbio.com

W czwartek książę wziął udział w konsekracji Katedry Św.Tomasza, która po renowacji stała się Kościołem dla wyznawców Prawosławia.

* * * * *
www.zimbio.com

We wtorek, księżna Cambridge niezapowiedzianie pojawiła się w Natural History Musem w Londynie, gdzie razem z dziećmi ze szkoły Oakington Manor Primary kolorowała sztuczne jajka dinozaurów i uroczyście pokroiła tort. Tego samego dnia wieczorem, uczestniczyła w gali Place2Be Awards w Mansion House, gdzie wygłosiła przemówienie i wręczyła nagrody osobom, które zaangażowały się w pomoc dzieciom.

* * * * *
Książę pomagał małym żółwikom dojść do wody :) / www.zimbio.com

Od 7 dni książę Harry przebywa z oficjalną wizytą na Karaibach. Niestety nie mogłam w tym tygodniu dla Was pisać na blogu (sprawy prywatne), dlatego zdecydowałam, że nie będę wracać do początku jego podróży i pisać tego samego, co robią świetnie dziewczyny na blogu o Harry'm. Nie chcę i nie lubię się powtarzać, dlatego od pewnego czasu staram się pisać więcej o innych członkach Rodziny Królewskiej. Oczywiście nie znaczy to, że nie będę nic pisać o Harry'm, Kate czy Williamie, bo jest to nierealne, ale będą to już ,,okrojone" informacje :)

3 komentarze

 1. Czy słyszałaś,że nie żyje Margaret Rhodes, kuzynka Królowej? :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że kładziesz na nacisk na wszystkich członków rodziny, a nie tylko K&W, czy Harry'ego, o których blogi już są. Takie zbiorcze informacje dot. wyszystkich i każdego z osobna jak się trafią są ciekawsze.
  Ostatnio jeszcze Beatrice z mamą uczestniczyły w jakiejś kolacji, na której pojawiła się też żona Hugh Jackmana.

  OdpowiedzUsuń