Ostatnie wyjścia BRK.

www.zimbio.com

Od wczoraj w Londynie z wizytą przebywa Prezydent Kolumbii z małżonką. Przed oficjalnym powitaniem spotkali się z księciem Karolem i Camillą w Clarence House. Następnie wszyscy udali się do Horse Guards Parade, gdzie parę prezydencką przywitała królowa, książę Filip, pani premier Anglii i inni politycy.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Po ceremonii pojechali do Pałacu Buckingham, gdzie wspólnie obejrzeli przygotowaną wystawę dotyczącą Kolumbii (m.in. z wizyt królewskich).
Wieczorem odbył się oficjalny bankiet w którym uczestniczyła para królewska oraz książę Walii i księżna Kornwalii. 

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W zeszłym tygodniu para królewska wraz z księciem Karolem i Camillą przyjechali do miasteczka Poundbury, które zostało wybudowane ku pamięci Królowej Matki. 20 lat temu książę Walii wpadł na taki szalony pomysł i myślał, że to się nie uda, ale jednak! W Poundbury mieszka już 3 000 ludzi, a miasto ciągle ,,rośnie".

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Królowa odsłoniła ogromny pomnik Królowej Matki, zwiedziła miejscowy sklep Waitrose i nawet pub! Księżna Camilla wraz z mężem również odwiedziła ,,The Duchess of Cornwall Inn" w którym spróbowali lokalnego piwa.

www.twitter.com

Dzisiaj wieczorem monarchini uczestniczyła w przyjęciu ,,Pitch@Palace" w St James Palace.
Pitch Palace to inicjatywa księcia Andrzeja, który założył go w celu wsparcia przedsiębiorców, wzmocnienia i przyspieszenia ich pomysłów biznesowych, łącząc je z potencjalnymi zwolennikami: prezesami, inwestorami oraz kluczowymi partnerami handlowymi. Obecność królowej na spotkaniu była dla większości gości ogromną niespodzianką :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W związku z wizytą Prezydenta Kolumbii, hrabina Wessex z Marią Clemecia de Santos odwiedziły dzisiaj Vanessa Nursery School i Cathnor Park Children's Centre. Panie spędziły dużo czasu z dziećmi. W centrum uczestniczyły w sesji muzycznej razem z matkami dzieci do 10 miesięcy. Siedząc na dywanie Sophie z radością wzięła sobie na kolana małą Maggie, której mama siedziała obok i z ciekawością przyglądała się jej reakcji :)
Następnym punktem wizyt był Maddox Gallery, gdzie obejrzały wystawę kolumbijskiego artysty, Pedro Ruiz.

* * * * *
www.royal.uk

Pałac Kensington opublikował 4 zdjęcia księcia Harry'ego z Malawi w Afryce, gdzie pomagał złapać słonie, które zostały przewiezione do specjalnego rezerwatu aby miały większą ochronę przed kłusownictwem. Więcej zdjęć zobaczycie TUTAJ.

* * * * *


Księżniczka Eugenie udzieliła krótkiego wywiadu na temat swojej współpracy przy kampanii #askthequestion, która ma na celu walczyć z problemem handlu i niewolnictwa ludzi na świecie.

6 komentarzy

 1. Hej! Napisałem do Ciebie e-mail ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maria Clemecia de Santos miała dziwną suknię na bankiecie. Pomysł fajny tylko przez te koraliki (?) biała wstawka wygląda jak poszarpana zasłona.:/

  OdpowiedzUsuń
 3. Elżbieta wyglądała bardzo ładnie na bankiecie.

  Swoją drogą, wiadomo dlaczego na bankiecie nie było Williama i Kate ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podano tylko informację, że młodsi członkowie rodziny królewskiej nie będą zaangażowani w bankiet i całą państwową wizytę. ;)

   Usuń
 4. Jakoś mnie nie dziwi, że W&W nie brali udziału w niczym podczas oficjalnej wizyty, a szkoda, bo powinni się uczyć, szczególnie Kate.

  OdpowiedzUsuń