Royal Tour: książę Karol i Camilla + więcej.

Bardzo lubię to zdjęcie :) / www.princeofwales.gov.uk

Książę Karol i Camilla rozpoczęli swoją kolejną Royal Tour w tym roku, gdzie zwiedzą Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską i Jemen. 
W sobotę po wylądowaniu w Omanie para książęca została przywitana tańcem i muzyką regionalną. Książę zwiedził Muzeum Narodowe i udał się pieszo aby zwiedzić 200-letnią wioskę Misfat Al Abriyeen. Towarzyszył mu miejscowy przewodnik oraz przedstawiciel Ministerstwa Turystyki, którzy razem z nim chodzili po wąskich ścieżkach wzgórza.
Camilla w tym czasie udała się do Oman Cancer Association Dar Al Hanan Hostel - centrum, gdzie rodziny dotknięte rakiem otrzymują potrzebne wsparcie. 
Karol odwiedził także Ras Al Shajar Nature Reserve, który jest znany ze swojej bogatej bioróżnorodności, zwierząt, roślin i elementów geologicznych. Wieczorem para książęca wzięła udział w uroczystym obiedzie wydanym z okazji ich przyjazdu.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Drugiego dnia książę Karol spotkał się z przedstawicielami różnych organizacji charytatywnych. Spotkał tam m.in. młodego Anisa Al Raisi, który ma zamiar stać się pierwszym w historii mieszkańcem Omanu, który dotarł na biegun północny.
Księżna udała się na otwarcie pierwszej publicznej biblioteki dla dzieci w Omanie, którą pomogła założyć organizacja Dar Al Atta.

Następnie para książęca poleciała do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zwiedzili meczet (Sheikh Zayed Grand Mosque). Camilla z szacunku do miejsca i obowiązujących zasad zwiedzała cały meczet bez butów. Wieczorem książę i księżna spotkali się z gośćmi różnych wyznań i narodowości aby świętować i wspierać prace w kraju oraz promować tolerancję w regionie i poza nim.www.zimbio.com
www.zimbio.com

Trzeciego dnia książę Walii zwiedził wyspę Bu Tinah, na której znajduje się trawa morska, rafa koralowa, żółwie morskie oraz rzadkie gatunki ryb i ptaków. Większość wycieczki Karol spędził na łodzi i w samochodzie elektrycznym. W The Masdar Institute for Science and Technology książę spotkał się z młodymi ludźmi (18-30 lat) z którymi rozmawiał m.in. o przyszłości środowiska. Po południu odbyło się spotkanie Liderów Finansów.
Księżna Kornwalii odwiedziła największy na świecie szpital dla ptaków Falcon. Poznała tam historię sokolnictwa i jego znaczenie w kulturze arabskiej. Miała okazję taże dotknąć ptaków, a na ręce trzymała nawet sowę o imieniu Baby! Następnie uczestniczyła w spotkaniu kobiet aby przy herbacie porozmawiać o ich równouprawnieniu.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Wieczorem para książęca uczestniczyła w UK-UAE Year of Culture, gdzie oglądali tradycyjny taniec ludowy i spotkali się z brytyjskimi delegatami. Zobaczyli również pokaz kaligrafii, a następnie wzięli udział w koncercie muzycznym..

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W piątek księżna Cambridge odbyła 2 niezapowiedziane wyjścia. Rano odwiedziła HMP Eastwood Park, więzienie dla kobiet w Gloucestershire, gdzie spotkała się z wybranymi więźniarkami aby posłuchać ich historii. Pracownicy zakładu wyjaśnili jej także jakie potrzeby mają kobiety przebywające w więzieniu oraz jak im pomagają podczas terapii odwykowej. Następnie księżna udała się do The Nelson Trust Women's Centre, które zajmuje się niesieniem pomocy psychicznej dla matek. Catherine spotkała tam matki z dziećmi, a prezes John Trolan w swoim przemówieniu pochwalił zaangażowanie i pasję księżnej, która odsłoniła z okazji wizyty pamiątkową tablicę.

* * * * *

Wiem, że nadal na niektórych przeglądarkach pionowe zdjęcia w postach nienaturalnie się rozszerzają. Próbuję to zmienić, ale niestety nie zawsze działa wszystko tak jakbym chciała...więc jeśli w ten weekend to się znowu nie uda, to chyba będę zmuszona zmienić ponownie szablon. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, ale nie jestem specjalistą od HTML-u :)

6 komentarzy

 1. Camilla bardzo ładne miała stroje podczas tej podróży. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post. Camilla wyglądała ślicznie.
  Ps a napiszesz post o nowej dziewczynie Księcia Harry'ego? Chciałbym się więcej o niej dowiedzieć, a twoje posty są świetne:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę coś o niej napisać, choć taki post napisały niedawno dziewczyny z bloga o Harry'm :)

   Usuń
  2. Wiem, ale chciałabym jeszcze poczytać o tym u ciebie:* oczywiście jeśli masz czas taki post napisac.

   Usuń
 3. Ta sowa to pójdźka.:] Camilla z każdym rokiem zachwyca mnie coraz bardziej. Naprawdę się odnajduje w swojej roli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem takiego samego zdania; Camilla pieknie wyglada. Jak ona to robi?

   Usuń