Książę William w Wietnamie + więcej.

www.zimbio.com

W środę i czwartek książę William przebywał z wizytą w Wietnamie, aby wziąć udział w konferencji dotyczącej nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami na świecie. 
Po przylocie do Hanoi spotkał się z Prezydentem Wietnamu (Nguyen Xuan Phuc) oraz jego zastępcą, panią Dang Thi Ngoc Thinh.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Następnie William odwiedził lokalną szkołę na ulicy Lan Ong, gdzie spędził czas z dziećmi na rozmowie o ochronie zwierząt, a na zewnątrz zagrał z nimi w piłkę nożną. Po wyjściu ze szkoły udał się do kawiarni Hanoian, gdzie spotkał ekspertów medycyny, dziennikarzy i pracowników organizacji pozarządowych, którzy działają na rzecz walki z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami. Wieczorem zwiedził świątynię Ngoc Son.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Drugiego dnia wziął udział w międzynarodowej konferencji, gdzie spotkał się również z liderami różnych organizacji. Następnie książę udzielił wywiadu do programu ,,Talk Vietnam" dla telewizji VTV. W trakcie rozmowy o ochronie zwierząt książę został zapytany o dzieci. William przyznał, że nie łatwo było stać się mężem i ojcem, ale uczyniło go to, że stał się bardziej emocjonalny.

,,Były wzloty i upadki. To była dla mnie duża zmiana. Uwielbiam moje dzieci i dzięki nim nauczyłem się więcej o sobie. George jest czasami małym draniem, ale to słodki chłopak. Nie miałem nigdy siostry, więc mając córkę jest inaczej. Wciąż się tego uczę, jak to jest mieć dziewczynkę w rodzinie".


* * * * *
www.dailymail.co.uk

Hrabina Sophie jako szef pułku Queen Alexandra's Royal Army Nursing Corps odwiedziła wczoraj Royal Military Academy Sandhurst w Camberley. 

www.dailymail.co.uk

Sophie odsłoniła tam obraz namalowany przez Stuart'a Brown'a, który przedstawia udział w operacji Gritrock QARANC (leczenia pacjentów zarażonych wirusem Ebola) w Sierra Leone.

* * * * *
www.princeofwales.gov.uk

W środę, książę Walii w St James Palace wziął udział w przyjęciu z okazji 60 rocznicy Abbeyfield, która zapewna dom starszym osobom, gdzie mogą znaleźć przyjaźń i potrzebne wsparcie. Założona w 1956 roku przez Richarda Carr-Gomm obecnie liczy już ponad 500 domów! Książę Karol stał się patronem w 1979 roku. Na miejscu obecni byli pracownicy, wolontariusze oraz mieszkańcy domów Abbeyfield.
To spotkanie może też trochę wyjaśnić brak obecności księcia na nabożeństwie ku pamięci jego przyjaciela o którym pisałam w ostatnim poście.

4 komentarze

 1. William mógł też wspomnieć o Kate.
  Podoba mi się zdjęcie na samej górze postu. Pasuje do niego ta Wietnamka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wspomniał ;)

   Usuń
  2. William says he didn't find transition from 'single, independent man' to a father easy but said Kate was an amazing mother & fantastic wife - trochę mnie ta wypowiedź zszokowała - przecież oni byli razem chyba 8 lat przed ślubem, a tu wygląda na to, że William czuł się wtedy niezależnym singlem ...

   Usuń
  3. Nie bez powodu tak długo zwlekał z oświadczynami. Chyba tak jak jemu ojcu,bardzo podobało się życie niezależnego ,,singla" :D

   Usuń