5 i 6 dzień księcia Harry'ego w Nowej Zelandii / Książę Karol i Camilla w Liverpoolu.

www.dailymail.co.uk

Dzisiaj książę Harry spotkał się z plemionem Whanganui, które powitało go przemówieniem, tańcem, śpiewem i modlitwą. Następnie razem ze wszystkimi popłynął miejscową rzeką w kajaku co ma ogromne znaczenie duchowe i fizyczne dla lokalnych ludzi. Następnie książę udał się do Centrum Pamięcie Whanganui, gdzie przy herbacie rozmawiał z weteranami wojennymi, a także oglądał wystawę. Jeden z gości zdradził mu, że spotkał Królową Matkę w 1958 roku na co książę odpowiedział, że bardzo za nią tęskni.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

Wczoraj książę swój poranek spędził w Odyssey House w Christchurch, które zajmuje się wsparciem i opieką osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Na miejscu spotkał się także z dziećmi z lokalnej szkoły. Później odwiedził Military Camp w Linton, które jest największą bazą armii kilku batalionów i pułków Nowej Zelandii. 

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W obozie Harry jeździł pojazdami terenowymi, razem z innymi wykonał tradycyjny taniec Haka, gotował wspólnie posiłki oraz grał w rugby z dziećmi rodzin, które tam mieszkają :)
Osobiście stwierdzam, że książę jest bardzo zaangażowany podczas swoich wizyt w Nowej Zelandii i bardzo mnie cieszy, że nie zapomina o nikim (mam na myśli pobyt w organizacji, która pomaga uzależnionym) i tak chętnie rozmawia z mieszkańcami i pozuje do zdjęć :)

Taniec Haka :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Dzisiaj książę Karol i Camilla byli obecni w Narodowym Muzeum w Liverpoolu aby zobaczyć wystawę o Meksyku. Na miejscu spotkali się także z dziećmi z St Margaret CE School. Następnie książę odwiedził nowy szpital Aldery Hey, który został zrobiony z myślą o dzieciach i młodzieży (wszystkie pokoje mają miały widok na park), a także organizację Homeground, która zajmuje się wsparciem dla potrzebujących osób w wieku od 16 do 35 lat. W tym samym czasie księżna Kornwalii z okazji 40-lecia odwiedziła Centrum Dziecka, a następnie Szkołę Podstawową Manor w Birkenhead aby zobaczyć pracę Trust Foundation Years (FYT), gdzie spotkała się z wolontariuszami i pracownikami.  
 
www.zimbio.com


Wczoraj książę Walii spotkał się z osobami biorącymi udział w projektach, które organizuje jego fundacja (Prince's Trust). Karol wręczył wszystkim osobom certyfikaty, które brały udział w warsztatach Make Your Mark, które zorganizowała firma Marks&Spencer (sieć sklepów w Anglii) aby dać szansę młodym na znalezienie pracy.

5 komentarzy

 1. Fajnie, że Harry się tak angażuje. Wydaje się być naturalny i szczery w tym co robi... Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia wśród fanek...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zawsze problem z wyborem zdjęć Harry'ego do notki, bo jest ich taaaaak wiele, mnóstwo ciekawych i śmiesznych, a nie lubię robić z posta galerii więc wybieram te ,,perełki" :)
   Jest bardzo naturalny w swoich słowach i czynach, dlatego wzbudza u wszystkich taką sympatię :)

   Usuń
  2. On jest jak Diana kiedyś, William to snob...

   Usuń
 2. z jednej strony chciałabym aby Harry ustabilizował się, założył rodzinę, ale z drugiej strony nie wyobrażam go sobie w roli męża, a później ojca ;) chociaż patrząc na zdjęcia, na pewno byłby dobrym ojcem, bo ma świetny kontakt z dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z jednej strony żałuję że Harry nie zostanie królem. Nie chodzi o to że nie lubię Williama poprostu uważam że Harry jest taki naturalny i uczuciowy, taki jak Diana. Còż,pomarzyć można ;)

  OdpowiedzUsuń