Para książęca w Irlandii Północnej / Wizyty Hrabiny w Pradze + więcej.

www.dailymail.co.uk

Książę Walii i księżna Kornwalii przebywają od wczoraj w Irlandii Północnej. Dzisiaj odwiedzili dom Mount Stewart, którego remont kosztował aż 8 milionów funtów! Karol z Camillą dostali miecz, którym oficjalnie przecięli tort z okazji ponownego otwarcia jednego z najsłynniejszych budynków w Irlandii Północnej. Dom ten należy do Lady Rose Loritzen - dalekiej kuzynki księżnej, której rodzina mieszka tam od XVIII wieku.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Dzień wcześniej swoje wizyty rozpoczęli od Mszy Św. w kościele św.Patryka w Belfaście, gdzie zostali przywitani przez burmistrza miasta, radnego i premiera. Następnie Karol udał się do domu kultury, którego odbudowa została sfinansowana przez Fundację księcia, a w tym czasie księżna odwiedziła centrum Skainos, gdzie razem z pracownikami jadła ciasto, pomogła pomalować krzesło oraz przygotowała warzywa do sałatek.
Wieczorem para książęca uczestniczyła w koncercie w Hillsborough Castle. 

* * * * *
www.hrad.cz

Jako ambasadorka The Duke of Edinburgh's International Award Foundation 2 dni temu Hrabina Wessex uczestniczyła w spotkaniu w Pradze w Czechach. Następnie odwiedziła miejscowe liceum, gdzie miała krótkie przemówienie na temat nagrody i współpracy. Późnym popołudniem wzięła udział w Garden Party z okazji 89 Urodzin Królowej w rezydencji ambasady brytyjskiej w Pradze, gdzie została przyjęta przez Prezydenta Republiki Czeskiej.

Prezent dla księżniczki Charlotte :) / www.blesk.cz
www.facebook.com/ukinczechrepublic

Drugiego dnia jako przewodnicząca kobiet w Business Group uczestniczyła w spotkaniu w Bellevue Restaurant, gdzie rozmawiała m.in o karierze młodych kobiet oraz o ich edukacji.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Wczoraj książę Harry został zauważony w drodze do restauracji Bob Bob Ricard's w dzielnicy Soho w Londynie wraz z przyjacielem Guy'em Pelly, jego żoną i rodzicami.

5 komentarzy

 1. Sophie miała piękną suknię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Biała sukienka i czarny żakiet Sophie na plus, ale buty kompletnie nie pasowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie stylizacje Sophie świetne, zgodzę się, że do drugiej stylizacji mogła dobrać inne buty ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sophie odnalazła swój styl po wielu latach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.Jak dla mnie jest drugą po księżnej Kate najlepiej ubrana osoba w brk

  OdpowiedzUsuń
 5. rzeczywiście stylizacja Sophie bardzo ładna, mi jednak bardziej podobały się stroje Camilli, może dlatego, że są takie klasyczne, a prezent dla Charlotte jest uroczy :)

  OdpowiedzUsuń