Wywiad z Jenny Bond.

www.clcworld.com

Mała zmiana planów i najpierw postanowiłam Wam opublikować wywiad z Jenny Bond, która od 1988 - 2002 roku pracowała jako królewski korespondent BBC. Napisałam dla Was tylko pytania i odpowiedzi dotyczące BRK, ponieważ cała rozmowa jest bardzo długa i dotyczy także prywatnego życia Pani Jenny :)

No więc książę George ma siostrę...

William i Kate muszą być zachwyceni. To zawsze świetne mieć chłopca i dziewczynkę. Ona nosi poważny status, ponieważ gdyby coś się stało George'owi to ona zostanie ,,wezwana".

Czy będzie traktowana inaczej niż inne dziewczyny/kobiety w rodzinie?

Nigdy nie będzie wątpliwości co do jej pozycji i nazwy jako księżniczki tak jak Beatrice czy Eugenie. Obecnie jest czwarta w kolejce do tronu i dlatego prawdopodobnie będzie mieć trochę mniej wolności niż jej starsze kuzynki.

Dlaczego trudno jest być osobą trochę jak ,,koło zapasowe"?
  
Nie masz odpowiedzialności, ale nie znasz jeszcze swojego przeznaczenia i wciąż jesteś ,,uwięziony przez starszyznę" rodziny królewskiej.

Jaką babcią byłaby księżna Diana?

Bardzo czułą, zaślepioną, kochającą i otwartą. Na pewno chciałaby aby jej wnuki żyły normalnie i znały nie tylko królewską stronę życia.

Czy Diana kiedykolwiek mówiła o przyszłości Williama jako Króla?

Nie, ale kiedyś powiedziała, że Anglia ma dużo szczęścia, że go ma. 

 Martwiła się o presję/ciśnienie z powodu jego pozycji?

Myślę, że tak. Zawsze martwiła się o zbyt duże zainteresowanie, a zwłaszcza nad chłopcami.

Co powinni zrobić Kate i William aby mieć pewność, że wychowują swoje dzieci normalnie jak to jest tylko możliwe?

Powinni utrzymywać porozumienie z prasą, która od wielu lat bardzo szybko się rozwinęła. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia dzieci w różnych, istotnych dla nich momentach w życiu.

Gdzie byłaś kiedy zmarła księżna Diana?

Byłam w Devon. Miałam trochę wolnego czasu i powiedziałam do swojej córki Emmy: Masz teraz swoją mamę przez 2 tygodnie. Dzień później musiałam wyjechać do Londynu.

Jakie jest twoje ulubione wspomnienie w pracy z Rodziną Królewską?

Mam wiele wspaniałych wspomnień i świetnych historycznych momentów jak np. wizyta Królowej w Południowej Afryce, gdzie udało mi się rozmawiać z Nelsonem Mandelą.

www.dailymail.co.uk

Kto jest twoim ulubionym członkiem Rodziny Królewskiej?

Nie mam ulubionej osoby, ale Diana była jedyną, która wpuściła mnie do swojego życia jak nikt inny. Poszłam do Pałacu się z nią spotkać, gdzie opowiedziała mi rzeczy, które mowiła później w programie ,,Panorama" (o małżeństwie w którym były trzy osoby itp.).

Szukała porady od Ciebie?

Nigdy nie wiedziałam czemu akurat mnie to powiedziała, ale zatrzymałam to dla siebie i czułam się tym wyróżniona. Mówiła: ,,Jennie, to jest tylko między nami i tymi ścianami". Czasami myślę, że byłam głupia i może chciała coś mi w ten sposób powiedzieć. Nigdy już się tego nie dowiem.

Kogo z Rodziny Królewskiej lubisz najmniej?

Nigdy nie było miłości pomiędzy mną, a księżniczką królewską (Anną). Jest bardzo trudna. Wydaje się, że nigdy mnie nie lubiła.

Czy księżniczka Anna jest wobec ciebie ,,zimna"?

Tak, bardzo. Byliśmy kiedyś w Kenii, gdzie odwiedziła schronienie dla kobiet chorych na AIDS. Zapytałam ją co o tym myśli, a ona popatrzyła na mnie tak jakby wdepnęła w kawałek gó**a i odeszła. W recepcji dama dworu powiedziała mi, że księżniczka powiedziała jej: ,,Jeśli ta kobieta kiedykolwiek będzie koło mnie to ją zastrzelę".

Jaka jest naprawdę Królowa?

 Jest jak zagadka, bo nigdy nie wiesz co tak naprawdę myśli. Kiedy tylko ją widziałam, zawsze próbowałam rozśmieszyć małym żartem. Czasami działało, ale nie zawsze.

Jakimi żartami?

Kiedyś miałam okazję zobaczyć wystawę jej sukni ślubnej. Powiedziałam: ,,Ma'am właśnie widziałam twoją suknię ślubną. Mój Boże, ale wąska talia! Co za piękna figura".

Jak zareagowała?

 Popatrzyła zaskoczona, potrząsnęła głową do tyłu, uśmiechnęła się i zachichotała.

Niektóre próby żartu były nieudane?

Czasami mówiłam rzeczy, które przychodziły mi do głowy tak aby rozjaśnić nastrój, ale wtedy od razu zmieniała temat.


Wywiad przeprowadził Nick Boulos - gazeta ,,OK!" - wydanie specjalne (Historic Royal Baby Souvenir Edition), 12.05.2015 r.
 
* * * * *
Książę William 30 maja (sobota) weźmie udział w Finale Pucharu pomiędzy Aston Villa i Arsenalem na stadionie Wembley. Z tej okazji udzielił on także w Pałacu Kensington wywiadu, który zostanie wyemitowany podczas meczu o godzinie 17:00 (18:00 w Polsce) w BBC.

6 komentarzy

 1. księżniczka Anna raczej nigdy nie należała do grona 'ulubionych' członków rodziny królewskiej. wiele osób mówiło o tym, że jest nieprzyjemna w stosunku do innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mowiac wcale mnie to nie dziwi :)

   Usuń
  2. A mnie zastanawia czemu Anna miałaby być taka zimna i oschła? Jakieś animozje z dzieciństwa?

   Usuń
 2. Fajny ten wywiad. Teraz jest trochę inaczej. Księżna Diana była "zamknięta" w pałacu, była skazana tylko na takie życie. A księżna Kate, zawsze może jechać do swoich rodziców, u których jest normalna, ciepła atmosfera. I przez to także książę William doświadczył takiej prawdziwej rodzinnej atmosfery. Myślę, że to także dobrze zrobi dla dzieci K&W, które poznają takie normalne życie. :) Myślę, że wiesz o co mi chodzi. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wedlug mnie najwieksze podziekowanie w wychowaniu williama i harrego naleza sie krolowej elzbiecie II Po smierci diany. Jak wszyscy mowili karol sie dziecmi w ogole nie interezowal. JK wiliam mial bardzo powana operacje on gral sobie z przyjacilmi w polo.... gdyby nie elzbieta to nie wyrosliby na taaich wspanialych ludzi dzieki karola

  OdpowiedzUsuń