75 rocznica bitwy o Anglię.

www.zimbio.com

Dziś 75 rocznica Bitwy o Anglię. ,,Bitwa o Wielką Brytanię (Battle of Britain) – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Była to pierwsza kampania toczona wyłącznie za pomocą lotnictw". (www.wikipedia.org)

www.dailymail.co.uk

Z tej okazji Królowa, książę Filip, książę William, książę Andrzej, książę Kentu, ksiaze Gloucester, hrabia i hrabina Wessex pojawili się na balkonie pałacu Buckingham aby zobaczyć przelot samolotów RAF. Następnie wszyscy (oprócz Elżbiety II) udali się na spotkanie z weteranami wojennymi. Podczas robienia oficjalnego zdjęcia książę Filip stracił cierpliwość do fotografa i powiedział: ,,Just take the fuc*ing picture" :)


* * * * *
www.zimbio.com

Wczoraj rano w Pałacu Kensington książę William spotkał się z angielską drużyną kobiet w piłce nożnej, które zdobyły brązowy medal. Następnie udał się do Imperial War Museum w Duxford, gdzie osobiście usiadł za sterami odnowionego samolotu Supermarine Spitfire Mark I N32000, a także rozmawiał z pilotem tego historycznego zabytku :)

5 komentarzy

 1. trochę chamskie to było ze strony księcia Filipa, ale taki jego charakter ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy zrobiłby tak samo w obecności Królowej...:)

   Usuń
  2. Sądzę, ze tak, bo on raczej nie ma zahamowań :)

   Kate też mogła być obecna...Sophie jakoś mogła. Co to 2-3h.

   Usuń
 2. Zapomniałaś o Księciu Gloucester

  OdpowiedzUsuń