Czy wiesz, że...

 Księżna Diana zatańczyła do piosenki ,,Uptown Girl" Billiego Joela?

www.pinterest.com
www.pinterest.com

23 grudnia 1985 roku księżna postanowiła zrobić wszystkim niespodziankę i razem z tancerzem (Wayne Sleep) zatańczyła na scenie! Z okazji Covent Garden Christmas Party para książęca przybyła wtedy do Royal Opera House. W trakcie pokazów Diana pod pretekstem opuściła na chwilę męża by po kilku minutach, ubrana w białą sukienkę pojawić się na scenie :)

www.pinterest.com
www.pinterest.com
www.pinterest.com
www.pinterest.com

Wyobraźcie sobie minę księcia Karola, który widzi na scenie tańczącą, młodziutką żonę...Jako jedyny ze wszystkich obecnych na sali nie był tym pomysłem zadowolony.
Wayne Slepp i Diana byli przyjaciółmi od dawna, zanim księżna wpadła na pomysł wspólnego pokazu. Bardzo żałuję, że nie ma nigdzie nagrania z tego występu. Co sądzicie o pomyśle księżnej?

12 komentarzy

 1. Gdzieś o tym czytałam. Szkoda, że nie ma filmiku

  OdpowiedzUsuń
 2. Z całym szacunkiem, ale to tylko pokazuje, jak bardzo Diana nie nadawała się na żonę Karola. Więcej ogłady wykazuje jej synowa, a nie jest z urodzenia Lady.

  OdpowiedzUsuń
 3. To było trochę ryzykowne.Nawet dzisiaj jest coś takiego nie do pomyślenia,żeby księżna wyszła na scenę i zatańczyła przed obcymi ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
 4. tylko ona z rodziny królewskiej mogła wpaść na taki pomysł ;) jednak wydaje mi się, że jak na przyszłą królową przystało, powinna sobie darować tego typu występy ;) nie wyobrażam sobie teraz Camilli, czy Kate w takiej samej sytuacji. ale była młoda, pewnie do końca jeszcze nie wiedziała co to znaczy być żoną Karola, dlatego można jej wybaczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ona w ogóle nie nadawała się na księżną, tylko celebrytkę. Nigdy jej nie lubiłam, już wole Camillę.
   Nie dziwota, że jej RK nie chciała

   Usuń
 5. Z tego co czytam, nie jestem jedyna, której takie zachowanie nie przypadło do gustu :) Oczywiście fajnie, że była wyluzowana, ale faktycznie takie zachowanie nie pasuje do księżnej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba trochę przesadzacie, taniec był jej wielką pasją więc to nie był kaprys tylko chęć pokazania się w czymś co sprawiało jej wielką radość a zarazem było jej niespełnionym marzeniem. 50 lat temu mogłoby to bulwersować ale nie współcześnie. Wolę taką Dianę niż oderwanych od rzeczywistości, ludzi i współczesności innych członków rodziny królewskiej którzy zachowują się jakby "połknęli kija" .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm cos w tym jest ;) Diana wymyslila to jako swiateczny prezent dla meza, choc jako ksieznej tak naprawde nie wypadalo tego robic..

   Usuń
 7. No więc właśnie, to były urodziny Karola, a Diana tym występem uczciła siebie, a nie Karola, bo to ją oklaskiwano.

  OdpowiedzUsuń
 8. Królowa Elzbieta otwarcie igrzysk w Londynie i Jamesem Bondem też było smieszne i dot królowej czasami ludzie z tego forum to są sztywniacy

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę nikt nie dostrzegł tego, że gdyby mężem Diany był np. książę Andrzej, to biłby jej brawo na stojąco. Karol natomiast jak przystało na zakompleksionego i niedowartościowanego chłopczyka rozpaczliwie rzadal poklasku dla siebie. Przy Dianie był niewidzialny. I to go wkurzało najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Karol tak też był wychowywany - na przyszłego króla, który będzie zawsze w centrum uwagi (tak miało być). Dla niego te normy i etykieta królewska były codziennością, nie rozumiał tego, że Diana wzbudza większe zainteresowanie, bo jest piękna, dobra i naturalna. On był uczony, że ,,gra zawsze pierwsze skrzypce", a tu ogromne zdziwienie, bo zwykli ludzie chcieli głównie Dianę :)

   Usuń