Książę Harry i...wojsko.

www.pinterest.com

8 maja 2005 r. książę Harry wstąpił do Royal Military Academy w Sandhurst, gdzie uczył się jako Henry Wales. W kwietniu 2006 roku ukończył kurs oficerski i został podporucznikiem w Blues i Royals - pułku kawalerii Household w armii brytyjskiej. 2 lata później awansował na porucznika.
W czerwcu 2007 roku Harry przebywał w Kanadzie, gdzie przygotowywał się do misji w Afganistanie. Pierwotnie myślano, że są to tylko plotki, ale w 2008 roku prasa zaczęła pisać o jego pobycie. W ostateczności potwierdzono jego obecność w Afganistanie, ale ze względów bezpieczeństwa pobyt Harry'ego został skrócony. 

Przyszły żołnierz :) / www.pinterest.com
www.scmp.com

W 2011 roku książę uzyskał kwalifikacje dowódcy śmigłowca bojowego Apache i od września 2012 roku do stycznia 2013 roku pełnił drugą misję w Afganistanie. Tam zajmował się m.in. systemem naprowadzania śmigłowców na cele, ale nie brał udziału w akcjach bojowych.

,,Kosztowny system szkolenia pilotów nie miałby sensu, gdyby ani razu nie zostali oni przetestowani w warunkach bojowych" - powiedział.
16 kwietnia 2011 r. książę został kapitanem Army Air Corps, gdzie był dowódcą śmigłowców Apache. Harry szkolił się w sumie 3,5 roku aby mógł latać takimi śmigłowcami.
W 2014 roku książę rozpoczął pracę jako Staff Officer w HQ London District as SO3, gdzie pomagał koordynować znaczące projekty i imprezy okolicznościowe z udziałem wojska w Londynie.

www.dailymail.co.uk
www.ocdn.eu

17 marca tego roku Pałac Kensington ogłosił, że książę Harry opuszcza Armię po 10 latach służby w pełnym wymiarze czasowym. Przed tym jednak spędził 4 tygodnie w Australian Defence Force, gdzie brał udział w różnych ćwiczeniach.

,,Wszystkie zdobyte w ciągu ostatnich 10 lat doświadczenia zostaną ze mną na całe życie. Jestem za nie bardzo wdzięczny".

Mimo zakończenia kariery wojskowej książę cały czas jest zaangażowany w pomoc weteranom wojennym, organizuje Invictus Games, a także bierze udział w różnych akcjach o których nie raz pisałam na blogu :)
Zachęcam Was także do oglądnięcia ciekawego dokumentu BBC (trwa prawie godzinę), w którym wypowiada się oczywiście sam książę Harry.

9 komentarzy

 1. A kiedy pojawią się notki o mniej znanych członkach BRK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie posty z cyklu ,,krolewskie sluby" dotyczyly wlasnie mniej znanych osob ;) Jak skoncze cykl o Harrym to zaczne pisac nastepne notki z Waszych propozycji :)

   Usuń
 2. Super notka. Brawa dla harrego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powszechnie mówi się, że Harry prowadzi hulaszcze życie, ale ja cieszę się, że prowadzi rozległą działalność charytatywną. Cieszę się, że Harry podróżuje do Afryki.

  Zapraszam również do mnie:

  willofcambridge.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie słodkie jest to drugie zdjęcie, nigdy wcześniej go nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Opiszesz prosze dokladnie royal variety performance ? To wspaniale wydarzenie i otoczone takim splendorem . Fajnie by bylo jakbys posiwcila tez uwage na osoby ktore harry poznal i mkze jakies smieszen shtuacje, bo na pewno beda . Ps z gory dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli o Harry'ego chodzi to nigdy nie słyszałam i nie czytałam złego słowa na temat jego działalności jako członka RK, Brytyjczycy raczej go lubią i cenią za pracę w wojsku, wyjazdy na misje, czy pracę charytatywną, czego nie można powiedzieć o jego bracie czy bratowej. Jedynie krytykują jego wyskoki, ale pojawiały się opinie, że chłopak ma prawo się wyszumieć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Karabin ASG elektryczny to zaawansowana replika broni, która zapewnia użytkownikom maksymalne wrażenia podczas gier w airsoft. Wyposażone w elektryczny system napędowy, te karabiny charakteryzują się wysoką szybkostrzelnością i precyzją, co czyni je preferowanym wyborem dla graczy szukających realistycznego doświadczenia. Dostępne w wielu modelach, odzwierciedlających rzeczywiste prototypy broni, karabiny ASG elektryczne są idealne dla zaawansowanych użytkowników, jak i dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z airsoftem.

  OdpowiedzUsuń