Ostatnie 2 dni pary książęcej w Australii.

www.zimbio.com

W sobotę książę Walii z księżną Kornwalii przyjechali do Albany, gdzie zwiedzili ekologiczną winnicę w Oranje. Na miejscu spotkali się z pracownikami i miłośnikami wina, którego para książęca miała oczywiście okazję posmakować. Następnie pojawili się na Albany Agricultural Show i odwiedzili National Anzac Centre z okazji 100 rocznicy lądowania Gallipoli.

www.zimbio.com
Wszystkiego najlepszego! :) / www.zimbio.com

Tego dnia książę obchodził swoje 67 urodziny, dlatego wieczorem przy plaży w Perth odbył się grill na którym Karol uroczyście pokroił swój tort, wypił lampkę szampana, a także poprosił o minutę ciszy z powodu zamachów w Paryżu.
Następnego dnia i jednocześnie ostatniego w Australii, para książęca uczestniczyła w porannym nabożeństwie w Katedrze Św. Jerzego. Książę oficjalnie otworzył odrestaurowane budynki państwowe na Placu Katedralnym, gdzie odsłonił także pamiątkową tablicę.
W tym czasie księżna Kornwalii przybyła do miejscowej biblioteki, która wprowadziła niedawno program alfabetyzacji rodziny. Program ten skupia się na nauce angielskiego poprzez mówienie i słuchanie za pomocą piosenek i wierszyków.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

W godzinach popołudniowych książę Walii odwiedził Centrum Ochrony Różnorodności Biologicznej w Botanic Gardens. Zobaczył tam laboratoria i spotkał się z kadrą z Australian Wildlife Conservancy, którzy omówili program ochrony i badań prowadzonych na Uniwersytecie Curtin i University of Western Australia. Na zakończenie dnia para książęca zwiedziła Kings Park - jeden z największych i najpiękniejszych parków w centrum miasta. Następnie udali się na lotnisko by po raz ostatni w tym roku pomachać mieszkańcom Australii :) 

 * * * * *
www.hellomagazine.com

Kończymy jedno Royal Tour, a tu już pojawia się następne! Na wiosnę 2016 roku książę i księżna Cambridge odwiedzą Indie! Jeśli Pałac Kensington ujawni więcej informacji i szczegółów to na pewno Was o tym poinformuję :)

* * *
Postanowiłam usunąć zakładkę ,,BRK w TV",  za którą raczej nikt nie będzie tęsknił ;)

4 komentarze