Ostatnie wydarzenia.

www.zimbio.com

W środę książę Walii i Księżna Kornwalii rozpoczęli swoje wizyty od Muru Pamięci na którym umieścili maki. Następnie złożyli wieniec przy Kamieniu Pamięci i na Grobie Nieznanego Żołnierza w australijskiej Sali Pamięci. Książę Karol odwiedził Muzeum Narodowe Australii, podczas gdy Camilla zobaczyła gospodarstwo Canberra na którym hoduje się i gotuje trufle. Książę wziął udział w ceremonii sadzenia drzew ,,Freefall" Pin Oak, gdzie powiedział: ,,Jestem zachwycony. Pada deszcz, więc może to pomoże im się rozwijać".
   
www.zimbio.com

Jak pachną trufle? Tego niestety nie wiem ;) / www.zimbio.com

W godzinach popołudniowych książę spotkał się z premierem Australii - Malcolmem Turnbull'em w bazie wojskowej w Canberze, gdzie odwiedzili organizację charytatywną, która wspiera wszystkich żołnierzy z Australijskich Sił Obronnych.
W czwartek para książęca przybyła do Sydney, gdzie najpierw odwiedzili New South Wales Police, która jest najstarszą jednostką policji na świecie. Para książęca oglądała pokaz jazdy konnej oraz rozmawiała z funkcjonariuszami.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Księżna odwiedziła także siedzibę organizacji OzHarvest, która tworzy potrawy z niechcianych produktów z restauracji, które następnie trafiają do potrzebujących. Camilla przybyła także do Victoria Barracks, w którym spotkała się z Korpusem Żandarmerii Wojskowej Australii z okazji ich 100 lecia istnienia. Generał brygady Cheryl Pearce powiedział: ,,To prawdziwy zaszczyt, że księżna nas odwiedziła, a także dlatego,  że od  2012 roku jest naszym pułkownikiem naczelnym".


* * * * *
www.dailymail.co.uk

Królowa Elżbieta odwiedziła wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Londynie, gdzie spotkała się z pracownikami oraz zwiedziła budynek. Na miejscu wygłosiła także krótkie przemówienie.

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Harry jako Patron ,,The Endeavour Fund" był wczoraj obecny na przyjęciu w St James Palace. Książę wygłosił tam krótkie przemówienie w którym wspominał jak ważna jest praca i poszukiwanie byłych żołnierzy aby mogli oni zaangażować się w różne wyzwania jak np. Invictus Games. Tego samego wieczoru Harry spotkał się także z kanadyjskimi weteranami w Canada House w Londynie.

* * * * *
www.twitter.com

Od wtorku hrabina Wessex przebywa w USA. Swoje wizyty rozpoczęła od Nowego Jorku, gdzie jako globalna ambasadorka 100 Women in Hedge Funds uczestniczyła w spotkaniu z organizatorkami i pracownikami fundacji.

www.zimbio.com

www.zimbio.com

W środę, hrabina od rana była obecna na kolejnym spotkaniu z 100WHF’s Next Generation Initiatives. Następnie udała się do The Queen Elizabeth II September 11th Garden, gdzie złożyła wieniec z maków. Kolejną wzruszającą chwilą było zwiedzenie 9/11 Memorial and Museum, gdzie położyła bukiet róż z karteczką ku czci pamięci tych, którzy zginęli w zamachu na World Trace Center w 2001 roku. Sophie miała także okazję zobaczyć Memorial & Museum World Trade Center, gdzie obejrzała całą wystawę. W muzeum hrabina zobaczyła zdjęcia osób, prawdziwe części budynków, prawie zmiażdżony samochód strażacki i różne znalezione rzeczy jak np. okulary...

* * *
Na Waszą prośbę w ostatnim poście jutro pojawi się notka na temat The Royal Variety Performance zamiast Królewskich Ślubów :)

3 komentarze

 1. TVP HISTORIA

  14.11 godz. 11:40
  Karol. Urodzony, by być księciem odc. 2

  POLSAT VIASAT HISTORY


  Pochodzenie europejskich monarchów
  15.11 GODZ. 14:50

  POLSAT CAFE

  William i Kate. Kulisy małżeństwa
  15 listopada 11:00


  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba z 11 września 2001r.?;)
  Camilla naprawdę się stara i jest coraz lepsza w tym co robi. Coraz częściej ma też idealnie dobrane kreacje.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszym zdaniu dobra data, w drugim dodałam już 10 lat :D Poprawione :)

   Usuń