Royal Variety Performance.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj książę Harry był obecny na Royal Variety Performance w Royal Albert Hall. Na Waszą prośbę opiszę Wam co to jest za wydarzenie, opowiem trochę historii i od kiedy Rodzina Królewska w niej uczestniczy. No to zaczynamy!

Król Jerzy V i królowa Maria

,,Royal Variety Performance to coroczna gala organizowana w Wielkiej Brytanii, której gośćmi honorowymi są najważniejsi członkowie rodziny królewskiej. Organizatorem wydarzenia jest organizacja charytatywna Entertainment Artistes' Benevolent Fund.
Po raz pierwszy galę zorganizowano 1 lipca 1912 roku pod nazwą Royal Command Performance w Palace Theatre w Londynie w obecności króla Jerzego V i królowej Marii. Dochód z niej przekazywany jest dla Entertainment Artistes' Benevolent Fund (wówczas Variety Artistes' Benevolent Fund)".

Rodzina królewska w London Palladium, 4.11.1947 rok.

Pierwsza gala Elżbiety jako królowa,1952 rok / www.dailymail.co.uk

Początki Royal Variety to 1912 rok, kiedy dziadkowie obecnej królowej (król Jerzy V i królowa Maria) zgodzili się wziąć udział w gali w Palace Theatre w Londynie.
7 lat później, a dokładniej w lipcu 1919 roku rodzina królewska po raz drugi uczestniczyła w RV, które od tej pory nazywa się ,,Royal Variety Performance". W 1921 roku król Jerzy V zadecydował aby gala stała się corocznym wydarzeniem. W 1926 roku RVP zaczęło być nadawane w radiu, a od 1960 roku stało się nagrywane i emitowane w telewizji BBC. W 1976 roku po raz pierwszy RVP było transmitowane na żywo. Od 2011 roku całą galę nadaje tylko telewizja ITV.

Królowa i zespół Spice Girls w 1997 roku / www.digitalspyuk.cdnds.net
Nie mogłam się powstrzymać :) Cóż za kolory! 1999 rok / www.pinterest.com

Royal Variety Performance to przede wszystkim różnorodność. Przez cały wieczór na scenie występują tancerze, wokaliści, zespoły, komicy itp. Znani, lubiani i celebryci to wszyscy Ci, którzy mają okazję ,,pokazać się" przed rodziną królewską. Od 2007 roku na scenie występują także wybrane przez telewidzów osoby z brytyjskiego ,,Mam Talent".

www.dailymail.co.uk
Para książęca, 2011 rok / www.dailymail.co.uk

Przez wszystkie te lata rodzina królewska miała okazję zobaczyć występ m.in.: The Beatles, Benny Hill, Sandie Shaw, Diany Ross, komika Tony Hancock, Cilli Black, Danny La Rue czy obecnie znanej Lady Gagi, Spice Girls i One Direction. Oczywiście znanych artystów było o wiele, wiele więcej, ale pozwólcie, że nie będę ich wszystkich wymieniać :)


Książę Karol i księżna Diana, 1992 rok / www.pinterest.com
Królowa i Lady Gaga, 2012 rok / www.dailymail.co.uk
Książę i księżna Cambridge, 2014 rok / www.express.co.uk

W tym roku po raz pierwszy rodzinę królewską reprezentował książę Harry. Podobno od samego początku był zestresowany przed występem brytyjskiego komika:
 ,,Jack Whitehall sprawia, że ​​jestem zdenerwowany."

 Czy miał powody? Myślę, że trochę tak, bo komik jest znany ze swojego ,,ciętego języka". 

,,On może być tylko księciem, ale niech żyje jak król!".  

Whitehall chwalił Harry'ego za pracę w wojsku, ale żartował, że zasłużył na pochwałę ze względu na to, że był także rudym mężczyzną ,,w ogniu" w Afganistanie. Dodał, że Royal Albert Hall na cześć księcia stanie się pewnie nocnym klubem po gali.

Harry i Jack Whitehall / www.dailymail.co.uk

Z Kylie Minogue / www.dailymail.co.uk

 W pewnym momencie komik spojrzał na Royal Box i powiedział: 

,,Tą tequilę, którą zamówiłeś, nie była dla Ciebie Wasza Wysokość".
,,Książę Harry to typ faceta, który wymyka się spod prysznica, kradnie ubrania i na każdego z nas czyha z zawiniętym ręcznikiem. Gdy przyjaciel przychodzi pijany w nocy, wszyscy wokół tracą swój umysł, a on przejmuje nad tym kontrolę i idzie dalej. Jesteś facetem na wieczór, który nie widzi wózka z zakupami, tylko podjeżdża pod dom".
,,O tak...Czy nie byłoby wspaniale móc być nim chociaż na jeden tydzień? On się śmieje. Dzięki Bogu!"

Książę po występie komika powiedział mu, że był to pierwszy i ostatni raz kiedy mógł sobie tak z niego żartować ;) Harry spotkał się także z Eltonem Johnem, Kylie Minogue, One Direction czy Ricky Martinem.

Występy artystów lub całe nagrania gali można znaleźć bez problemu na YouTube :)

10 komentarzy

 1. Dzisiaj urodziny księcia Karola, czy ktoś czytał już najnowszą książkę o nim bo bardzo jestem ciekawa waszych opinii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytam w grudniu jak zostanie mi wyslana to napisze swoje zdanie ;)

   Usuń
  2. Ja już ją mam, niedługo po nią sięgnę ;)

   Usuń
 2. Super �� podobno ksiaze harry zazartowal z harrego stylsa ( czlonka one direction ) i zapytal kiedy ostatni raz byl u fryzjera i ze rozkazuje mu obciac te wlosy i potem zaczal je "macać" ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzialam i czytalam na dailymail ;)

   Usuń
  2. Ksiaze harry ma super poczucie humoru, prawda? :)

   Usuń
 3. Mam pytanie czy kojarzysz zdjęcie Księżnej Diany i Jasia Fasoli czy to zdjęcie zostało wykonane na Royal Variety Performance?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, było to w 1984 roku :)

   http://i.imgur.com/5CRRi1w.jpg

   Usuń
 4. Cóż za niesamowita kreacja Królowej!! Piąkna w swoim kiczu.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Jak ją zobaczyłam, to wiedziałam, że muszę to dodać :)
   Jedyna i niepowtarzalna, bo Elżbieta II już nigdy nie założyła czegoś podobnego ;) I dobrze!

   Usuń