Royal Tour pary książęcej: ostatni dzień w Nowej Zelandii i witaj Australio!

www.zimbio.com

Wczoraj para książęca była ostatni dzień w Nowej Zelandii. Swoje wizyty w New Plymouth rozpoczęli od zwiedzenia ogrodu aby uczcić święto wiosny Taranaki. Księżna z chęcią dołączyła do grupy kobiet i próbowała pleść maty z liści harakeke. Pani Kim Kahu zauważyła, że księżna szybko nauczyła się sposobu i stwierdziła, że to trochę jak terapia.
Następnie książę Walii przeszedł przez most Te Rawa Rew, który ma kształt przypominający wielorybi szkielet. Most ten jest kultowy i reprezentuje święty związek między lądem, morzem, a wiatrem z plemienia Ngati Tawhirikura.

www.zimbio.com

www.zimbio.com

Na miejscu Karol spotkał się z mistrzami surfingu, ratownikami i ochotnikami z klubu. W między czasie Camilla odwiedziła Len Lye Centrum w którym miała okazję oglądać kinetyczne rzeźby światowej sławy artysty Len Lye. Tam księżna spotkała się również z dziećmi, które uczestniczą w różnych kursach. Następnie Książę odwiedził Trewithen Dairy Farm w Tikorangi, gdzie omówił różne kwestie producentów mleka.

www.zimbio.com
Uważaj Karolu! ;) / www.zimbio.com

Po pożegnaniu z Nową Zelandią, para książęca przyleciała dzisiaj do Adelaide w Australii. Najpierw udali się do winnicy w Seppeltsfield, gdzie spróbowali wina oraz zwiedzili cały budynek. Na miejscu pokazano im beczki z 1947 (rok urodzenia księżnej) i 1948 (rok urodzenia księcia), a także z okazji narodzin księcia Harry'ego, księcia Cambridge, księcia George'a i księżniczki Charlotte.
Następnie Camilla wzięła udział w dyskusji okrągłego stołu w sprawie przemocy domowej w Government House. Księżna Kornwalii oglądała także wybór kamieni - opali z the South Australian Museum’s Opal Exhibition.

 * * * * *
www.twitter.com

Dzisiaj w pałacu Buckingham królowa wręczała odznaczenia osobom z dziedziny sztuki, muzyki itp. Order Imperium Brytyjskiego dostał  m.in. znany aktor brytyjski Benedict Cumberbatch, któremu towarzyszyła żona. 

* * * 

Jutro pojawi się notka z cyklu ,,książę Harry i...wojsko", a ,,Czy wiesz, że" pojawi się za tydzień :) Postanowiłam tak pozmieniać ze względu na Wasze propozycje, które chce realizować w miarę możliwości czasu.

2 komentarze

  1. Gdyby nie to, że Karol i Camilla są małżeństwem od 10 lat i wyglądają na naprawdę szczęśliwych, to patrząc na to zdjęcie z Camillą z nożem, mogłabym powiedzieć, że mąż jej się znudził i postanowiła się go pozbyć :D

    OdpowiedzUsuń