Książę Harry w Afryce / Królowa, książę Filip, książę Karol i Camilla na Malcie.

Spotkanie z Mutsu :) / www.dailymail.co.uk

Od wczoraj książę Harry przebywa w Afryce, gdzie oficjalnie otworzył Centrum Mamohato dla dzieci z HIV i AIDS. Centrum będzie zajmowało się rocznie 1500 dziećmi z ubogiego Lesotho, które mimo, że jest jednym z mniejszych państw na świecie to ma jeden z najwyższych wskaźników tych chorób. Ośrodek został zbudowany w ciągu 3 lat dzięki pomocy fundacji Sentebale, której współzałożycielem jest książę Harry i książę Seeiso.

Książę Seeiso z Harry'm :) / www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Książę Harry spotkał się także ze swoim przyjacielem Mutsu, którego poznał 10 lat temu! Teraz Mutsu ma 14 lat i wspiera centrum, a przede wszystkim docenia pomoc charytatywną z której sam korzystał.
Harry wygłosił krótkie przemówienie w którym wspomniał: ,,Kiedy podróżowałem po kraju, byłem zaskoczony jego surowym pięknem. Spotkałem tu wiele dzieci, których życie zostało rozbite przez utratę rodzica, a w niektórych przypadkach aż obu.Nie mogłem uwierzyć, że tak wiele dzieci zostało pozbawionych dzieciństwa przez skrajne ubóstwo i zniszczenia HIV i AIDS. Za tymi uśmiechami było jasne, że rozpaczliwie potrzebowały opieki, uwagi i przede wszystkim miłości".

Później dodał, że kiedy stracił swoją mamę, księżną Dianę, to opisał to jako ,,otwartą dziurę", którą zostawiła na zawsze w jego życiu...


* * * * *
www.zimbio.com
Od wczoraj królowa, książę Filip, książę Karol i księżna Camilla przebywają z oficjalnymi wizytami na Malcie. Po przylocie na miejsce monarchini w Pałacu San Anton spotkała się z Panią Prezydent - Marie Louise Coleiro, która wręczyła parze królewskiej prezenty.
Tego samego dnia książę Karol uczestniczył w Forum Biznesu, a księżna Kornwalii odwiedziła fabrykę szkła. Wieczorem cała ,,czwórka" wzięła udział w przyjęciu wydanym przez Panią Prezydent.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Dzisiaj Elżbieta II wraz ze swoim mężem, synem i Camillą uczestniczyła w otwarciu spotkania wszystkich przedstawicieli Commonwealth. W swoim przemówieniu podziękowała Karolowi za wsparcie, a także pochwaliła swojego męża za bezgraniczną energię i zaangażowanie.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Księżna Kornwalii jako patronka Book Trust uczestniczyła dzisiaj także w spotkaniu z dziećmi, które biorą udział w programie Read With Me Literacy w The Thomas More Collage Primary School. Książę Karol był również obecny na specjalnym spotkaniu z związanym z
klimatem (Climate Action) na którym obecni byli także przedstawiciele różnych państw.

4 komentarze

 1. Nigdy nie zaakceptuje Camilii u boku Karola, ale trzeba im przyznać że wizualnie nie mogli się lepiej dobrać, wyglądają jak rodzeństwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś słyszałam , że jak para przypomina rodzeństwo to znaczy że są bardzo szczęśliwi ze sobą i bardzo dobrani :)

   Usuń
  2. Mi się wydaje, że są szczęśliwi, ale ile ta miłość poniosła za sobą"ofiar" :(

   Usuń
 2. Panie ubrały się bardzo ładnie. Królowa w błękitnym płaszczyku i różu?

  OdpowiedzUsuń