Otwarcie nowej sesji Parlementu + ostatnie wyjścia.

www.zimbio.com

Dzisiaj rano (jak co roku) odbyło się uroczyste otwarcie nowej sesji Parlamentu w którym uczestniczyła królowa, książę Filip, książę Karol i księżna Kornwalii.
Monarchini ubrana w specjalną szatę i koronę państwową odczytała mowę, która została napisana przez rząd oraz nakreśliła swój program na nadchodzący rok parlamentarny.

Oj Karol...co Ty znowu taki smutny? ;) / www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Wczoraj Elżbieta II uczestniczyła w Duke of Lancaster's Regiment - ceremonii upamiętniającej poległych żołnierzy, która odbyła się w National Memorial Arboretum. Królowa odsłoniła nowy pomnik (Lion of England), który ma symbolizować śmierć 32 osób, które zginęły podczas służby w pułku księcia Lancaster. Na miejscu rozmawiała także z oficerami pułku i ich rodzinami.

* * * * * 
www.zimbio.com

Książę William odwiedził wczoraj Marsden Royal Hospital w Londynie, gdzie oficjalnie razem z amerykańskim projektantem Ralphem Laurenem otworzył nowy ośrodek badawczy raka piersi. Centrum zajmuje się badaniami nad rakiem piersi, w którym pracują światowej sławy lekarze i którzy zajmują się najnowszą technologią badań.
William odwiedził laboratoriów i spotkał członków zespołów badawczych i klinicznych, a następnie spotkał się pacjentami.
www.dailymail.co.uk


2 dni temu nasza ,,trójka" oficjalnie rozpoczęła kampanię ,,Headstogether" w Olympic Park w Londynie. Na miejscu wszyscy mieli okazję ubrać bokserskie rękawice i chwilę potrenować ciosy razem z byłym bokserem (Duke McKenzie), który obecnie pracuje charytatywnie.

,,Boks jest fantastyczny dla własnego stanu psychicznego. To pomaga wypchnąć swoje problemy. Dyscyplina jest dobra, a jeśli jesteś zdrowy na ciele, to pomaga także aby być zdrowym na umyśle."
 
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Księżna zapoznała się z pomysłem fundacji Place 2 Be, która pomaga dzieciom w mówieniu o własnych problemach poprzez używanie zabawek - pacynek.
Książę Harry spotkał się z weteranami aby porozmawiać o ukrytych ranach powstałych w wyniku konfliktów, takich jak zespół stresu pourazowego. 

www.dailymail.co.uk
Dj Harry? ;) / www.dailymail.co.uk
 

William, Harry i Catherine poznali także Dj-a, który każdego z nich zapytał o ulubione piosenki. Na koniec wizyty wszyscy mieli napisać co sprawia, że czują się zadowoleni.
Harry: ,,Kiedy ludzie się uśmiechają", William: ,,moje dzieci", a Kate: ,,spacer".


* * * * *
www.twitter.com

2 dni temu Royal Garden Party dotyczyło 60 rocznicy The Duke of Edinburgh Award's, w której uczestniczył oczywiście książę Filip, a także hrabia i hrabina Wessex.

4 komentarze

  1. Karolek się użala, że narazie nie będzie mógł przemawiać ;P

    OdpowiedzUsuń
  2. Tez mi się tak wydaje. Śmierci matki to na pewno nie chce ale pewnie chciałby juz być królem. On chyba jest najstarszym następcą tronu na świecie. Chyba Ela go przezyje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam takie pytanie, czy Elżbieta i Camilla na otwarcie parlamentu muszą ubierać się na biało, czy po prostu się tak złożyło?

    OdpowiedzUsuń