Pytania & Odpowiedzi - cz.3 + więcej.

1.Czy George, gdy ożeni się też dostanie jakiś tytuł jak William,gdy nie będzie jeszcze księciem Walii? 

Myślę, że na pewno.

2. Czy jest możliwe,że Kate w William zatrzymają tytuł księstwa Cambridge,jak zostaną księstwem Walii? 

Może tak być. Po objęciu tronu przez księcia Karola tytuł księcia Williama będzie wtedy brzmiał: His Royal Highness The Prince William, Duke Of Cornwall and Cambridge". Tytuł księcia Walii może otrzymać tylko od króla.

3. Tytuł Princess of Royal otrzymują pierwsze córki Króla, czyli Charlotte też go będzie mieć?

Jeśli William zostanie królem, a obecna księżniczka królewska (Anna) nie będzie żyła, to wtedy ten tytuł otrzyma Charlotte.

 4. Mieszkasz w Londynie czy innym mieście UK? 

Mieszkałam w Londynie, ale obecnie mieszkam gdzie indziej.
 
5.BRK utrzymuje kontakt z rodziną Diany?

Wydaje mi się, że tylko książę William i Harry mogą utrzymywać kontakt z rodziną Diany, głównie z jej siostrami. 

6. Czy to prawda co polskie media piszą o Kate że "znowu podpadnie królowej" albo przez dekolt, albo przez "za krótką" sukienkę. Albo że Elżbieta zakazała jej chodzić w koturnach i w Buckingham wybuchła awantura pomiędzy nimi, bo królowa chce wtrącać się w wychowywanie dzieci K&W? 

Każda księżna musi uważać na swój dekolt czy za krótką sukienkę ;) Nie wiemy jak było naprawdę, ale awantury między nimi raczej nie było. Królowa zapewne nawet nie ma czasu na wtrącanie się w życie rodzinne wnuka.

7. Co sądzisz o małżeństwie Edwarda i Sophie ? (W sensie, że jak je oceniasz, bo np. U Kate i Williama widać, że się kochają, bo często to sobie okazują).


Myślę, że są bardzo zgodnym małżeństwem. Edward jako jedyny z 4 dzieci pary królewskiej się nie rozwiódł i wiedzie dobre życie. Nie muszą się trzymać za ręce żeby pokazać, że się kochają ;)

8. Jak myślisz, jaką hrabina Sophie jest matką? 

Na pewno troskliwą. Miała ciężkie porody (zagrożenie życia), a długo leczony zez Louise świadczy o jej walce o zdrowie i normalne funkcjonowanie dziecka.

9. Co sądzisz o Pippie Middleton? 

Szczerze mówiąc jest mi obojętna, choć śmiało wykorzystała swoją popularność w UK pisząc książkę czy występując w TV. Jej era jednak się już skończyła.

 10. Jak wygląda służba u Kate i Williama i czy Maria Borallo mieszka z nimi? 

Maria Borallo na pewno ma swoje miejsce w ich domu, ponieważ zajmuje się dziećmi. Co do reszty służby to szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Domyślam się, że mają osobę od kuchni, sprzątania i ogrodu, które zapewne do nich dojeżdżają lub również z nimi mieszkają.

11. Czy takie księżne i księżniczki w ogóle kiedykolwiek gotują jak mają wolne i sprzątają chociaż trochę? Na przykład Kate i Victoria?

Myślę, że tak jeśli mają tylko na to ochotę. Kate budowała z Williamem nową kuchnię dla siebie, więc podejrzewam, że księżna nie raz coś gotuje.

12. Kto lub co decyduje o tym, że dana para otrzymuje taki, a nie inny tytuł? (np. księcia i księżnej Kentu, Cambridge itd.) 

 O tytułach decyduje tylko monarcha, czyli w przypadku BRK Elżbieta II.

13. Czy można "przewidzieć"/przypuszczać, jaki tytuł dostanie książę Harry po swoim ślubie? 

Można tylko przypuszczać, bo o tytule zadecyduje królowa, ale mogą to być: książę Sussex, lub książę Clarence.

14. Czy tytuł księcia Walii jest automatycznie "dziedziczony", jeśli poprzedni książę o tym tytule zmarł lub został koronowany?

Tytuł księcia Walii jest powiedzmy zarezerwowany dla bezpośredniego następcy tronu, ale o jego przyznaniu decyduje monarcha.

15. Wiesz może jak wyglądają urodziny w Rodzinie Królewskiej, jak oni świętują ?

W przypadku królowej na pewno już wiecie jak świętuje się jej urodziny ;)
Jeśli chodzi o innych członków RK, to już całkiem prywatne przyjęcia.

16. Czy jeżeli syn Sophie i Edwarda jest wicehrabią Severn to czy Edward jest też wicehrabią Severn czy już nie? 

Po ślubie Edward i Sophie zdecydowali, że Louise i James będą tytułowani jako dzieci hrabiego, a nie jako księżniczka czy książę. Stąd też James jest wicehrabią Severn (tak jak jego ojciec), a Louise jest lady.

17. Jak urodził mu się syn to ten tytuł przeszedł na syna? 

Można powiedzieć, że otrzymał taki sam jaki ma jego ojciec.

18. Tak samo z hrabią St Andrews czy książę Kentu też ma ten tytuł czy tylko jego syn?

Książę Kentu jest również hrabią St Andrews.

19. Jakie nazwisko mają członkowie BRK? Czy William i Kate używają nazwiska Cambridge czy Windsor? Tak samo hrabia Ulsteru ma nazwisko Windsor czy Gloucester?

Z wikipedii: ,,Potomkowie Elżbiety II i Filipa Mountbattena, księcia Edynburga noszą formalnie nazwisko Mountbatten-Windsor; mimo iż najpewniej takie nazwisko będzie posiadał następca Elżbiety II, oficjalna nazwa rodu nie będzie zmieniona."
Książę William nie używa w ogóle nazwiska (przynajmniej nigdy oficjalnie).  Hrabia Ulsteru używa nazwiska Windsor.

20. Lubisz księcia Filipa? Jak go oceniasz?

Lubię go mimo wielu nieciekawych o nim opinii. Jest wsparciem dla królowej, ma świetne poczucie humoru i luz, którego w wielu sytuacjach niektórym brakuje.

21. Co Brytyjczycy sądzą o Kate? 


Tak jak wszędzie: jedni ją kochają, a inni nie lubią. Mimo to jest tu baaardzo popularna, w każdej gazecie jest jej mnóstwo.

22. Oprócz Harry'ego i Królowej najpopularniejszym członkiem rodziny jest księżna Catherine? 


W pewnym stopniu na pewno tak jest.


Dziękuję za wszystkie pytania i czekam z ciekawością na następne :) 


* * * * *

Nie jestem fanką reklam, ale gdy zobaczyłam tą, to stwierdziłam, że muszę ją koniecznie udostępnić na blogu!  Asda (hipermarket w Anglii) postanowiła zatrudnić do spotu aktorów, którzy w UK są znani z bycia sobowtórami pary książęcej Cambridge.
 

Pomysł reklamy na szukanie przez nich prezentu dla królowej Elżbiety II moim zdaniem wyszedł świetnie. Stojącą figurkę królowej (widać ją w 0:48 sek. filmiku) widziałam sama osobiście niedawno w sklepie ;)  Jak Wam się podoba taki pomysł na reklamę?

4 komentarze

 1. świetna reklama ;) muszę przyznać, że aktor, który wciela się w postać Williama jest bardzo do niego podobny, zwłaszcza profilem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna reklama, pewnie gdyby mi jakoś "mignęła" w telewizji, to nawet bym się nie zorientowała, że to ich sobowtóry, dopiero gdybym się dokładniej przyjrzała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wnuki i prawnuki traktują Elżbietę? Jako normalną babcię? (Wiem tylko że mówią do niej babciu) I jak to wygląda z jej strony do prawnuków?
  Czy Camilla i Kate mają dobre relacje?
  Królowa lubi Kate?
  Czy jest jakakolwiek nawet nie do końca legalna możliwość aby William został królm przed Karolem ale zachowując go przy życiu? (Tzn. Czy można "oszukać sukcesję")

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś, żeby oszukać sukcesie to dochodziło do mordów :-) dzięki za to, że to już nie możliwe :-D

  OdpowiedzUsuń