Pytania & Odpowiedzi - cz.2.

Dziękuję za ogromne zainteresowanie i masę pytań. Na wszystkie odpowiedziałam wg kolejności Waszych komentarzy. Mam nadzieję, że zaspokoiłam Waszą ciekawość.
Chciałabym jednak aby ten cykl dotyczył bardziej pytań o Rodzinę Królewską niż o moje własne prywatne zdanie czy opinie ;)

1. Wysłałaś kartkę z życzeniami dla królowej z okazji urodzin? 

 Nie wysłałam, ale wybieram się do Londynu na obchody urodzin (10 czerwca).

2. Czy to prawda, że na Wyspach oburzenie wywołał zakup strojów Kate na royal tour- jego cena? 

Szczerze mówiąc nie pamiętam czy pisali jakoś krytycznie o tym w prasie, bo na polskich portalach czytałam niejedno. Pamiętajmy jednak aby nie przeliczać tych kwot na złotówki, bo rodzina królewska dostaje i wydaje funty ;)

3. Jakie nastroje panują w Wielkiej Brytanii odnośnie monarchii? Jaki jest ich stosunek wobec przejęcia tronu przez Karola? Czy woleliby Williama tak jak sugerują to polskie gazety. Czy Brytyjki naśladują styl Kate i co o nim myślą?

Monarchia - jedni ich lubią, drudzy nienawidzą. Nie rozmawiałam z nikim na temat księcia Karola, czy Williama odnośnie objęcia tronu, ale na pewno znajdą się tacy, którzy woleliby od razu ,,mieć" Williama. Co do stylu  Kate - zdecydowanie naśladują ją kobiety, skoro w kilka minut po wyjściu zostają wyprzedane ciuchy...osobiście na ulicach nie widuję takich osób, ale w Londynie na pewno nie jedna by się znalazła :)

4. Co sądzisz o księżnej Kentu i księżnej Michael z Kentu? 

Księżna Kentu - wydaje mi się być osobą bardzo skrytą, cichą i sympatyczną. Nie za wiele o niej wiemy. Księżna Michael z Kentu - wg mnie to osoba bardzo śmiała, pogodna i przede wszystkim piękna! :)

5. Brytyjczycy wola willa czy harrego?

 Zdecydowanie wygrywa Harry :)

6. Czy to faktycznie widać na wyspach, że Harry jest według sondażu najpopularniejszym członkiem rk ?

Nie wiem czy najpopularniejszym, bo najwięcej informacji, zdjęć czy pamiątek w prasie itp. znaleźć można przede wszystkim o Elżbiecie II niż o Harry'm.  Królowa jest tu tylko jedna :)

7. Wolisz kate czy harrego? Will czy harrego?

Harry wygrywa w obu przypadkach ze względu na swoje zaangażowanie charytatywne, ciężką i często ,,cichą pracę".

8. Jakie języki znają członkowie BRK? ;)

Wiem, że królowa i książę Filip umieją mówić po francusku. Książę Karol zna język walijski, a książę William się go uczy. Gdzieś czytałam także, że hrabia i hrabina Wessex uczyli się francuskiego.

9. Czy możliwe jest by Kate otrzymała niedługo na własność tiarę?
Co sądzisz o Andrew, Fergie i ich córkach?


Nie sądzę aby w najbliższych latach księżna Catherine otrzymała własną tiarę, ale kto wie? W BRK raczej dziedziczy się tiary lub po prostu pożycza.
 
Książę Andrzej, Fergie i ich córki - przede wszystkim nie podoba mi się wieczny urlop księżniczki Beatrice, która za pieniądze rodziców spędza 90% swojego czasu z bogatymi przyjaciółmi na wakacjach. Co do Fergie i Andrzeja - kontrowersje wokół nich były od samego początku małżeństwa, które zakończyło się rozwodem. Ciężko mi się wypowiadać na ich temat, ponieważ (nie będę ukrywać) nie darzę ich wielką sympatią ;)

10. Co Brytyjczycy myślą/jak traktują rodzinę królewską? Czy faktycznie BRK jest"sztywną" RK, co o tym sądzisz? Jak Ty reagujesz na plotki o tym, że Kate miała od samego początku w planach małżeństwo z Williamem? Co sądzisz o rodzinie Middleton, czy uważasz, że plotki o nich, które kreują ich na snobów są prawdziwe? Jaki jest twój ulubiony członek RK? Jak twoi bliscy reagują na to, że interesujesz się RK? 

 Jak już wcześniej pisałam jedni ich kochają, drudzy nienawidzą. Niektórzy mają ich ,, w nosie" i są im obojętni. Mimo to cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Czy BRK jest sztywna? Porównując ich do innych Rodzin Królewkich można powiedzieć, że tak, ale z drugiej strony należy pamiętać, że Elżbieta II została wychowana w innych czasach i trzyma się swoich zasad. Mimo to inni członkowie idą z duchem czasu i są o wiele bardziej otwarci na prasę, media niż kiedyś.

Plotki o Kate były, są i zawsze będą. Jak dla mnie jej plan na małżeństwo z Williamem to bzdura, bo takich ,,kandydatek" jak ona było na świecie o wiele więcej ;)
Nie wierzę, że książę mógłby być aż tak ślepy i głupi i nie zauważyć ewentualnych ,,podchodów". Czemu więc tak długo zwlekał z zaręczynami? ;)

Rodzina Middleton - ewidentnie kochają swoje dzieci, cieszą się ich szczęściem i mimo ,,znanej" córki i styczności z BRK starają się być normalni i to mi się podoba.

Z BRK uwielbiam Harry'ego i królową :)

Moi bliscy wiedzieli o moim zainteresowaniu monarchią, choć o blogu dowiedzieli się dopiero niedawno. Cieszą się z tego co robię i to akceptują :)

11. Jak myślisz, dlaczego Brytyjska Rodzina Królewska jest tak bardzo popularna?

Ponieważ trwa od bardzoooo dawna, a król czy królowa od zawsze wzbudzali zainteresowanie. Jak żyją? Co robią? Co jedzą? Itd. Na dzień dzisiejszy PR-owcy bardzo dbają o to zainteresowanie, które wzrosło po ślubie księcia Williama z Catherine.

12. Jak myślisz dlaczego BRK tak rzadko pojawia się na uroczystościach innych RK np.śluby, chrzty itp? Chodzi mi tutaj głównie o Kate i Williama, Harry'ego, Kamilę i Karola, Beatrice i Eugenie. Czy myślisz, że nie są aż tak otwarci na inne RK? (jak to nie którzy twierdzą). Jak reagujesz na takie komentarze, że oni nie nie chcą się integrować z innymi RK? Albo, że niektórzy uważają, że np. Kate mało robi, siedzi w domu i tylko chodzi na zakupy?

BRK na takich uroczystościach najczęściej reprezentuje hrabia i hrabina Wessex. Nie wiem z czego wynika ten brak obecności, ale osobiście wiem, że Anglicy lubią przede wszystkim siebie, swój kraj i nie wiele poza nim... Może rzeczywiście nie chcą się integrować, może nie czują takiej potrzeby? Ciężko to ocenić naprawdę.
Co do Kate i jej ,,nic nie robienia" powiem tyle - robi to co musi i jej każą, a przede wszystkim wykorzystuje swój czas na bycie mamą na maxa. Myślę, że w przyszłości to zaprocentuje u dzieci.

13. Co sądzisz o królu Szwecji? - sympatyczny, oddany w 100% swoim obowiązkom i kochający dziadek :) 

Co sądzisz o królowej Małgorzacie II? - wesoła, miła i podobnie jak król Szwecji w 100% oddana swoim obowiązkom w kraju.

Co sądzisz o Beatrix z Holandii? - nie za wiele o niej wiem, ale wydaje mi się osobą dość skrytą i jednocześnie pewną siebie.

Czy na Wyspach pojawiają się plotki o zejściu się Fergie i Andrzeja i ich ponownym ślubie? Co sądzą o nich Brytyjczycy (tzn. czy wg nich ślub Fergie i Andrzeja jest możliwy)?

W prasie pewnie takie plotki się pojawiały, choć myślę, że ponowny ślub jest niemożliwy.


Gdybyś mogła stać się na 1 dzień wybraną osobą z BRK, kogo byś wybrała?

Ciężkie pytanie!  Myślę jednak, że wybór padłby na królową - bardzo ciekawie byłoby zobaczyć jak wygląda jej typowy dzień :)

14. Czy na wyspach mówiło się kiedyś o skandalach księżnej Michael z Kentu (podobno było ich trochę).

Mieszkam w UK za krótko by wypowiadać się na ten temat. Nie widziałam ani nie czytałam nic o tym.


15. Królowa Elżbieta czy Harry ? - Lubię ich tak samo :)

Wolisz cresside czy chelsy ? - Chelsy.

Kate, Diana czy królowa? -
Diana.

Mary czy maxi? -
Maxi.

Mary czy marie? -
Mary.

Will czy harry? -
Harry.

Lubisz kate? -
Tak.

Sofia czy kate? -
Lubię Sofię, ale w związku z tym, że piszę o BRK to bardziej interesuję się Kate.

Camilla czy Diana? -
Diana.

Edward czy Andrzej? -
Edward.

Jakie królewskie rezydencje zwiedziłaś? -
Pałac Buckingham i Pałac Kensington.

Ile masz listów królewskich i od kogo? -
List mam tylko od królowej, reszta to kartki z podziękowaniem za życzenia.

16. Ile masz lat? - 25.

Co studiujesz lub będziesz studiować? - Skończyłam dziennikarstwo i komunikację społeczną.


Ulubiona tiara? -
Cambridge Lovers Knot Tiara.

W jakiej królewskiej rezydencji chciałbyś zamieszkać? -
Nigdy o tym nie myślałam. Wybrałabym jednak chyba Zamek Windsor lub Pałac Kensington.


17. Który książę Ci się podoba? - Z wyglądu nie mam ulubionego, bo każdy coś ma w sobie ;)

Która księżna, królowa czy księżniczka jest według ciebie najładniejsza? - Każda jest na swój sposób piękna.

Wolisz monarchie rowerowe czy te staroświeckie? - Piszę o BRK więc odpowiedź jest jasna :)

Czy gdyby zaproponowano Ci pracę na dworze królewskim to zdecydowałabyś się i rzuciła wszystko? - Zależy jakiego typu byłaby to praca. Chętnie odpisywałabym na wszelką korespondencję ;)

Co sądzisz o Maxi? - Bardzo ją lubię i zawsze czytam blog Izy aby wiedzieć wszystko na bieżąco.


Jaki temat jako księżna byłby Ci najbliższy i chciałabyś go wspierać? - Na pewno dotyczące dzieci, które mają problemy w nauce, zostały dotknięte przemocą w rodzinie oraz pomagałabym młodym osobom w znalezieniu pracy po studiach, kursach czy zdobywaniu doświadczenia zawodowego. 


Co uważasz na temat tego że Stephanie nie urodziła jeszcze następcy tronu i się na to nie zanosi? - Myślę, że chyba ma problem z zajściem w ciążę. 

Lubisz Sophie? - Bardzo lubię hrabinę Sophie :) To wspaniała kobieta, zaangażowana w swoje patronaty i działalność charytatywną.

Co sądzisz o Sztokholmie czy Oslo? - Nigdy nie byłam, więc trudno mi się wypowiedzieć.


18. Najładniejsza suknia ślubna księżnej, jaką byś sama założyła? - Najbardziej podoba mi się suknia księżnej Cambridge (lubię koronki i krój sukni mi odpowiada).

Ulubiony panujący król/królowa - Elżbieta II.


Ulubiony następca tronu -
księżniczka Victoria ze Szwecji.


Dlaczego w WB na ślubach nie nosi się tiar tylko kapelusze, można to zmienić? - To protokół i tradycja? Taką mają kulturę ;)

Jakie relacje mają Harry i William z Camilą? - Myślę, że zupełnie normalne i poprawne.


Gdzie mieszka Harry? - Obecnie w Pałacu Kensington.

19. Ulubiony aktor, aktorka - Aktor: Louis de Funes, ale aktorki nie mam ulubionej. Tak jakoś wyszło ;)

Ulubiony film - ,,Kapuśniaczek" i ,,Dirty Dancing" - nigdy mi się nie znudzą!

W jakim stylu chciałabyś mieć królewski ślub (np. jak kate czy sofia) - Taki jaki miała księżniczka Victoria. Był piękny :)

Największe blogowe marzenie? - Móc pisać więcej i zacząć prowadzić go bardziej profesjonalnie i żeby stał się moją pracą :)

Wymarzona żona dla Harry'ego? - Taka, która go pokocha takiego jaki jest i da mu szczęśliwą przyszłość z gromadką dzieci, których pragnie.

Ile będzie miał dzieci, podaj imiona? - Niech ma ile będzie tylko chciał! O imionach nie myślałam jeszcze ;)

Brytyjska tiara, którą chciałabyś mieć? - Cambridge Lovers Knot Tiara.

20. Która z księżnych/ księżniczek/ królowych ma wg. Ciebie najlepszy styl, a która najgorszy? Styl której z nich jest najbliższy twojemu?

Lubię styl księżnej Mary i królowej Letizii (głównie jej sukienki). Osobiście stawiam na wygodę, dlatego głównie noszę spodnie, bluzkę i trampki, więc mój styl nie pasuje do żadnej księżnej :D

Jakie kraje na świecie miałaś okazje odwiedzić? (Wymień wszystkie) - Tunezja, USA, Słowacja, Chorwacja i Anglia.

Które "Royal baby" jest twoim zdaniem najsłodsze? Którego z royalsów chciałbyś spotkać? ;) - Kiedy zobaczyłam Mię (córkę Zary Tindall) na zdjęciu z królową, trzymająca w rączkach jej torebkę to wydała mi się baaardzo słodka! :) Mimo to uwielbiam także księżniczkę Estelle ze Szwecji. 
Chciałabym spotkać królową i oczywiście księcia Harry'ego.

21. Jakie królowe/księżne/księżniczki lubisz najbardziej? (Ranking)

Królowa Elżbieta II
Królowa Maxima z Holandii
Królowa Małgorzata z Danii

Księżna Catherine
Księżna Mary
Księżna Sofia

Księżniczka Victoria ze Szwecji
Księżniczka Madeleine ze Szwecji


A jakie lubisz najmniej lub Cię po prostu nie interesują?  


Księżna Charlene oraz dziedziczna wielka księżna Stefania z Luksemburga - jakoś nie potrafię ich polubić..

22. Wymień najprzystojniejszych książąt (ranking).

Szczerze mówiąc nie uważam jednego za najprzystojniejszego, ale urodą nie grzeszy książę Carl Philip ze Szwecji.

W skali od 1 do 10 jak oceniasz urodę harrego? 

Na 8 :) 

23. Jakie i o kim masz książki (z rodzin królewskich). Jakie są twoje ulubione?
Jak to się stało że zainteresowałaś się monarchia? 


Posiadam: 

1: ,,Diana. Moja historia" - Andrew Morton.
2: ,,Miłościwie nam panujący...Królewskie rody Europy" - Conradi Peter.
3: ,,Kate. Księżna Cambridge" - Marcia Moody.
4: ,,Kate" - Sean Smith.
5: ,,Her Majesty Queen Elizabeth II" - Michael Paterson.
6: ,,Książę Karol. Serce Króla" - Catherine Mayer.
7: ,,Elżbieta II. O czym nie mówi królowa" - Marek Rybarczyk.

Moje ulubione książki to te napisane przez Paula Burrella o księżnej Dianie, których jeszcze nie mam w posiadaniu, ale przeczytałam daawno temu :)

Zainteresowanie monarchią zaczęło się od księżnej Diany, kiedy postanowiłam dowiedzieć się o niej więcej. Potem czytałam o królowej, do tego pojawił się ślub Williama z Kate i później wkroczyłam w świat blogów :)

24. Śmierć Diany była najbardziej przeżytą w historii. Płakały miliardy, a Ty co o tej śmierci sądzisz?

Zdecydowanie ,,przyszła" za wcześnie. Cała okoliczność wypadku nadal pozostaje dla mnie tajemnicą, bo nie wierzę do końca w zwykły wypadek (czytałam o tym książkę i jak wyglądało całe śledztwo).

 25.Która z Księżnych twoim zdaniem zapisze/zapisała się w historii?

Księżna Diana i księżna Grace z Monako.

26. Dlaczego mężowie królowych, którzy wchodzą do RK przez małżeństwo mają tytuł "Duke", a nie króla, skoro żony królów wchodzące do rodziny królewskiej przez ślub dostają tytuł królowej?

Tak jest, że kiedy kobieta ,,wchodzi" do rodziny królewskiej, przyjmuje tytuł męża. Kiedy to kobieta posiada ,,wyższy" tytuł, jej mąż nie może przyjąć takiego samego tytułu. Królowa Victoria wyszła z założenia, że ,,Duke" jest odpowiednią nazwą dla małżonka monarchini.

Dlaczego podczas ślubu księcia Edwarda i Sophie-Rhys Jones nie było słynnego pocałunku na balkonie, wliczając fakt, że nawet na niego nie wyszli?


Ponieważ ich ślub odbył się na Zamku Windsor i nie był wydarzeniem publicznym :)


Czy kiedy Edward zyska tytuł księcia Edynburga to James i Louise zyskają tytuł książąt czy dalej pozostaną lady i wicehrabią?


Wydaje mi się, że zostaną wtedy HRH Prince James of Edinburgh i HRH Princess Louise of Edinburgh.

27. Czy potrafisz scharakteryzować mi sytuację na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, podczas których według niektórych K&W zignorowali książąt ze Szwecji? Słyszałam różne wersje i nie mam pojęcia, w którą wierzyć i co się tam takiego wydarzyło, że media orzekły to za wielki "skandal" chociaż podejrzewam, że jak zwykle wyolbrzymili dla większej sensacji.

Tak było. Nie przywitali się z nimi, książę Carl Philip i książę Daniel zostali przez nich zignorowani. Jedynie hrabina Wessex podała im rękę.

28. Jeśli następca tronu umrze, a druga osoba w sukcesji, będzie za młoda by zasiąść na tronie to kto, w tej sytuacji będzie królem? Możesz podać jakiś przykład.

Wtedy będzie to następna osoba w kolejce do tronu, o ile będzie pełnoletnia. Np kiedy książę William jest królem, ale nagle umiera, a książę George ma np. dopiero 16 lat to najprawdopodobniej zastępowałby go książę Harry do czasu aż uzyska pełnoletniość.

* * * * * 

Jeśli dotarłeś/aś do tego miejsca, gratuluję! ;) Już teraz możecie zadawać kolejne pytania.

Opis ostatnich wyjść postaram się umieścić najpóźniej w niedzielę.

9 komentarzy

 1. Czy George,gdy ożeni się też dostanie jakiś tytuł jak William,gdy nie będzie jeszcze księciem Walii?
  Czy jest możliwe,że Kate w William zatrzymają tytuł księstwa Cambridge,jak zostaną księstwem Walii?
  Tytuł Princess of Royal otrzymuja pierwsze córki Króla,czyli Charlotte też go będzie mieć?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1.Mieszkasz w Londynie czy innym mieście UK?
  2.BRK utrzymuje kontakt z rodziną Diany?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to prawda co polskie media piszą o Kate że "znowu podpadnie królowej" albo przez dekolt, albo przez "za krótką" sukienkę. Albo że Elżbieta zakazała jej chodzić w koturnach i w Buckingham wybuchła awantura pomiędzy nimi, bo królowa chce wtrącać się w wychowywanue dzieci K&W?
  Co sądzisz o małżeństwie Edwarda i Sophie ? (W sensie że jak je oceniasz bo np. U Kate i Williama widać że się kochają bo często to sobie okazują)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak myślisz, jaką hrabina Sophie jest matką? Co sądzisz o Pippie Middleton? Jak wyglàda służba u Kate i Williama i czy Maria Borallo mieszka z nimi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy takie księżne i księżniczki w ogóle kiedykolwiek gotują jak mają wolne i sprzątają chociaż trochę? Na przykład Kate i Victoria?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto lub co decyduje o tym, że dana para otrzymuje taki, a nie inny tytuł? (np. księcia i księżnej Kentu, Cambridge itd.) Czy można "przewidzieć"/przypuszczać, jaki tytuł doostanie książę Harry po swoim ślubie? Czy tytuł księcia Walii jest automatycznie "dziedziczony", jeśli poprzedni książę o tym tytule zmarł lub został koronowany?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy jeżeli syn Sophie i Edwarda jest wicehrabią Severn to czy Edward jest też wicehrabią Severn czy już nie? Jak urodził mu się syn to ten tytuł przeszedł na syna? Tak samo z hrabią St Andrews czy książę Kentu też ma ten tytuł czy tylko jego syn?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie nazwisko mają członkowie BRK? Czy William i Kate używają nazwiska Cambridge czy Windsor? Tak samo hrabia Ulsteru ma nazwisko Windsor czy Gloucester?

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubisz księcia Filipa? Jak go oceniasz?
  Co brytyjczycy sądzą o Kate?
  Oprócz Harrego i Królowej najpopularniejszym członkiem rodziny jest księżna Catherine?

  OdpowiedzUsuń