Royal Windsor Horse Show + więcej.

www.dailymail.co.uk

Dziś mija 3 dzień Royal Windsor Horse Show na którym jak co roku była obecna królowa i książę Filip. Parze królewskiej towarzyszyli dzisiaj także książę Edward z Sophie i dziećmi.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Hrabina postanowiła także trochę z Jamesem pojeździć autem na sterowanie co wyraźnie sprawiło im radość. Wczoraj monarchini przebywała w towarzystwie syna, księcia Andrzeja oraz króla Bahrajnu - Hamad bin Isa Al Khalifa.

* * * * *
www.royal.uk

11 maja (środa) książę William odwiedził Magdalen College w Oxford aby otworzyć nową bibliotekę Longwall.Wcześniej miał okazję także zobaczyć Bibliotekę Bodleian Oxford University, która jest jedną z najstarszych w Europie, a drugą w Wielkiej Brytanii pod względem wielkości.
Następnego dnia spotkał się z przedstawicielami Campaign Against Living Miserably (CALM) aby pomóc rozwiązać problem samobójstw u mężczyzn w Wielkiej Brytanii. Po rozmowie przy stole książę odwiedził RNLI Tower Lifeboat Station, gdzie rozmawiał ze pracownikami, którzy najczęściej pomagają uchronić osoby, które chciały popełnić samobójstwo.


www.zimbio.com
Książę ogląda wspólne zdjęcie zrobione 22 lata temu ;) /www.zimbio.com

W piątek książę odwiedził St Vincent's Centre w Londynie - organizację z którą ostatni raz ,,działał" na spotkaniu wraz z mamą, księżną Dianą i bratem Harry'm 22 lata temu!
Rozglądając się wokół nowych obiektów (restauracja, ogród, punkt medyczny czy do miejsce do szkoleń) William spotkał się z pracownikami centrum, a także z osobami, które korzystają z ich pomocy. W prezencie otrzymał dla siebie i Harry'go bransoletki, a dla księżnej Catherine naszyjnik.
* * * * *
www.zimbio.com
W czwartek zakończyły się Igrzyska Invictus Games. Książę wygłosił przemówienie w którym chwalił wszystkich zawodników: ,,Dlaczego bohaterka Sarah podniosła się gdy upadła, zaledwie kilka metrów od mety i zdobyła srebrny medal? Invictus! Wszyscy jesteście Invictus. Teraz jesteśmy ambasadorami duchu tych gier. Nigdy nie przestaniemy walczyć. I zrobimy wszystko co możliwe, aby ,,podnieść" wszystkich wokół siebie."

To zdjęcie mówi tak wiele... / www.dailymail.co.uk
,,Niepokonany" - plakat z podpisami dla księcia :) / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Patrząc na same zdjęcia widzę jak ogromnie wdzięczni są wszyscy zawodnicy, których Harry wspierał od samego początku Igrzysk. Ich radość, uśmiech, a czasem i łzy są dowodem na to jak Invictus Games pomogło im uwierzyć w siebie na nowo. Kto z nas po utracie nóg, rąk czy oczu miałby odwagę ćwiczyć i przygotowywać się do takich zawodów? Wiele z tych byłych żołnierzy zapewne siedziało w domu, w zamknięciu, bo przecież ,,są już do niczego".
Bardzo się cieszę, że książę tak zaangażował się w pomoc byłym żołnierzom i że dzięki niemu powstało IG. W przyszłym roku zawody odbędą się w Toronto :)

* * * * *

Jutro na zamku Windsor odbędą się obchody 90 urodzin królowej. Transmisja na żywo rozpocznie się na kanale ITV o godzinie 20:35 (21:35 polskiego czasu). Na miejscu oprócz pary królewskiej na pewno znajdą się książę i księżna Cambridge, książę Harry.
Podczas występów znanych muzyków, aktorów i gwiazd będziemy mieli okazję zobaczyć 900 koni oraz archiwalne materiały z życia Elżbiety II.

Link do transmisji kanału ITV podam Wam jutro przed samym programem ;)

1 komentarz