II dzień wizyt pary królewskiej w Irlandii Północnej + więcej.

www.twitter.com

Królowa i książę Filip rozpoczęli swój II dzień wizyt w Irlandii Północnej od zwiedzenia Grobli Olbrzyma (kolumny bazaltowe, o których więcej przeczytasz TUTAJ). Miejsce to jest co raz bardziej popularne ze względu na kręcone sceny do serialu ,,Gra o Tron". Para królewska odwiedziła także Causeway Visitor Centre, gdzie pokazano im m.in. krótki animowany film, pokazujący historię tego miejsca.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie udali się do wioski Bushmills, gdzie uroczyście odsłonięto pomnik Roberta Quigg (żołnierza, który otrzymał najwyższe odznaczenie wojskowe za odwagę w bitwie nad Sommą w 1916 roku). Królowa i książę Filip mieli także okazję odbyć podróż parowym pociągiem do nowo otwartej stacji Bellarena na historycznej linii Coleraine-to-Londonderry.
Wieczorem będą uczestniczć w przyjęciu w Royal Portrush Golf Club.


* * * * *
www.twitter.com

Książę Harry uczestniczył wieczorem w charytatywnym koncercie dla fundacji Sentebale w ogrodzie Pałacu Kensington w Londynie. Na miejscu byli obecni także: księżniczka Eugenie, Peter i Autumn Phillips oraz Mike Tindall.

www.twitter.com
 
Pałac Kensington ogłosił dzisiaj także, że książę rozpocznie nową serię zobowiązań i spotkań mających na celu nagłośnienie działań w walce z HIV / AIDS. Opierając się na swoim dziesięcioletnim doświadczeniu we wspieraniu młodych ludzi z HIV w Lesotho poprzez fundację Sentebale, książę jest zdeterminowany aby pokazać, że walka z chorobą nadal wymaga ogromnej pomocy. W Wielkiej Brytanii coraz więcej osób żyje z HIV, a w miejscach takich jak Afryka Południowa jest największym zabójcą młodzieży i stanowi bardzo duże zagrożenie dla całego przyszłego pokolenia. Harry chce poszerzyć swoją wiedzę na temat wyzwań i szans w walce z wirusem na całym świecie, dlatego wkrótce rozpocznie spotkania z lekarzami, pielęgniarkami i pacjentami zarażonymi wirusem.
W lipcu książę poleci do RPA aby wziąć udział w Międzynarodowej Konferencji AIDS.

3 komentarze

  1. https://royal-lovestory.blogspot.com/?m=1
    Zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolor płaszcza nie pasuje do Królowej, wygląda bardzo niekorzystnie :)

    OdpowiedzUsuń