The Patron's Launch.

www.dailymail.co.uk

Od godziny 14:15 (13:15 angielskiego czasu) do 17:15 mogliśmy oglądać transmisję z Patron's Launch w Londynie, gdzie przy stolikach zasiedli goście z 600 organizacji, którym patronuje monarchini. Całe wydarzenie organizował m.in. Peter Philips - wnuk monarchini, który moim zdaniem spisał się w tej roli świetnie.

Po przyjeździe pod Pałac na the Mall pojawili się: książę i księżna Cambridge, książę Harry, hrabia i hrabina Wessex z Louise, książę Andrzej, księżniczka Beatrice i Eugenia oraz księżniczka Anna z mężem. Wszyscy razem rozmawiali z zaproszonymi osobami.


www.twitter.com
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Swój pierwszy ,,walkabout" zaliczyła dzisiaj także Louise, która (wg mnie) była bardzo przejęta całą sytuacją i nieśmiała.


www.twitter.com
www.twitter.com

Królowa Elżbieta II wraz z księciem Filipem przyjechali samochodem z podestem, dzięki czemu byli bardziej widoczni dla tłumu. Książę William wygłosił krótkie przemówienie w którym podziękował babci za wszystko co zrobiła dla ich rodziny, a następnie sama monarchini powiedziała kilka słów w których podziękowała za ogromną ilość życzeń, kartek i listów. Swoją wypowiedź zakończyła z żartem ,,Jak będę się czuła, kiedy ludzie nadal będą mi śpiewać Happy Birthdays w grudniu, to się okaże" (,,How I will feel if people are still singing Happy Birthday in December remains to be seen").


www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie dołączyli do reszty rodziny, gdzie zasiedli w specjalnej loży przy pomniku królowej Wiktorii z której mieli idealny widok na wszystkie przygotowane przedstawienia.
W loży obecni byli także Zara Tindall z mężem, Autumn Philips, książę i księżna Michael z Kentu, książę i księżna Gloucester, a także Lady Sarah Chatto (córka księżniczki Małgorzaty) z mężem i synem.

Rodzinne zdjęcie :) / www.twitter.com
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

Pod koniec pokazów, wszyscy zaśpiewali królowej Happy Birthday, po którym była wyraźnie wzruszona. 

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Zapytacie zapewne gdzie podział się książę Karol i księżna Camilla? Para książęca świętowała dzisiaj urodziny królowej razem z mieszkańcami Brimpsfield w Gloucestershire.

5 komentarzy

 1. Akurat trafiłem na moment jak księżna Michael z Kentu robiła coś na telefonie. Tańce były bardzo fajne, najbardziej podobała mi się parada zwierząt i parada na cześć uczniów( te ludziki były bardzo śmieszne). Śmiałem się gdy książę Filip uderzył w dach samochodu. Nawet byli też Polacy, trzymali tego wielkiego ptaka. Peter naprawdę się postarał. A tobie który taniec się podobał i jak wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrażenia jak najbardziej pozytywne :) Ciekawe były te duże ludziki oraz ostatni taniec z torebką królowej ;)

   Usuń
 2. Królowa wyglądała dzisiaj chyba najlepiej, podoba mi się też stylizacja hrabiny Sophie. Natomiast Eugenia i Beatrice nie najlepiej :/

  OdpowiedzUsuń
 3. mówiąc szczerze podobała mi się nawet stylizacja Beatrice, dobrałabym tylko do tego stroju inne buty ;)

  OdpowiedzUsuń