Królowa na spotkaniu z Honourable Artillery Company + więcej.

www.zimbio.com

Królowa (jako Kapitan Generalny) spotkała się dzisiaj z Honourable Artillery Company w Londynie. Na miejscu rozmawiała z członkami artylerii oraz odsłoniła swój własny posąg.
Wcześniej w Pałacu Buckingham wraz z księciem Filipem przyjęła na audiencji Prezydenta Niemiec.

* * * * *
www.zimbio.com

Jak obiecał tak zrobił! Książę Harry wraz z księżną Gloucester wręczył dzisiaj złoty medal Elizabeth Marks (zdobyty podczas Invictus Games) przedstawicielom Papworth Hospital, którzy kilka lat temu uratowali jej życie. Elizabeth to amerykanka, która mając 17 lat wstąpiła do armii. 2 lata później podczas wojny w Iraku doznała wielu urazów bioder, które spowodowały brak czucia w lewej nodze. W 2014 roku po przylocie do Londynu miała problemy z oddychaniem, w wyniku których trafiła do szpitala. Tam straciła przytomność i zapadła w śpiączkę, podczas której oddychały za nią maszyny.
Jako dowód swojej wdzięczności po zdobyciu złotego medalu (stylem dowolnym na 100m) Elizabeth wręczyła go z powrotem Harry'emu i poprosiła aby przekazał go szpitalowi, który uratował jej życie. Zgodnie z jej wolą książę przekazał go dzisiaj w Pałacu Kensington :)

3 komentarze

 1. Ładny gest. Może wystawią go na aukcję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro Elizabeth chciała go dać szpitalowi to nie wypada go wystawiać na aukcję :)

   Usuń
 2. Podoba mi się posąg Królowej.:)

  OdpowiedzUsuń