Ostatnie wydarzenia w BRK :)

www.dailymail.co.uk

W sobotę królowa Elżbieta II, książę Filip i książę Karol uczestniczyli w ślubie Alexandry Knatchbull i Thomasa Hoopera w Romsey Abbey w Hampshire. Alexandra to córka Lorda Brabourbne, który jest bliskim przyjacielem księcia Karola i jednocześnie chrześniakiem Filipa.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

W ślubie uczestniczyła także księżniczka Anna oraz przedstawiciele Rodzin Królewskich z Norwegii, Grecji, Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Od 21 - 25 czerwca książę Karol i księżna Camilla odbyli oficjalną wizytę w Szkocji.
Pierwszego dnia książę przybył do Pert , gdzie odwiedził fabrykę Margaret Morrison i dom opieki Viewland. Następnie udał się do Rosyth, gdzie zwiedził ogromny, ważący 65 000 ton statek Royal Navy. W godzinach popołudniowych księżna dołączyła do Karola i wspólnie zobaczyli wystawę mody ,,Harris to Paris". Wieczorem książę Wali, jako patron uczestniczył w spotkaniu z organizacją Step Up w Pałacu Holyroodhouse.


www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

2 dnia książę otworzył Wolfson Centre w Glasgow, które ma wspierać 6 000 bezrobotnych, młodych ludzi rocznie. W tym czasie księżna odwiedziła kawiarnię Social Bite oraz Winton Gardens aby uczcić ich 85 rocznicę istnienia. Następnie para królewska wspólnie pojawiła się w Dumfries House aby wziąć udział w otwarciu nowej atrakcji dla dzieci - labiryntu oraz w pokazie rasowych psów.

www.princeofwales.gov.uk
www.twitter.com

3 dnia książę Walii uczestniczył w warsztatach dla dzieci w Dumfries House, a także spotkał się z organizacją Royal Conservatoire of Scotland, która rozpoczęła współpracę z DH, oferując naukę tańca, muzyki i filmu.
Ostatni dzień w Szkocji książę Karol rozpoczął od wizyt na wyspie Bute, gdzie odwiedził lokalną fabrykę tkanin, w tym zakład produkcyjny oraz studio projektowe. Następnie pojawił się w Lochcarron w Howard Dorris Centre aby spotkać się z pracownikami, wolontariuszami i mieszkańcami. Ostatnim miejscem wizyty był ogród w Strathcarron po którym wrócił do Londynu.


* * * * *
www.zimbio.com

Królowa i książę Filip przylecieli dzisiaj do Północnej Irlandii, gdzie będą przebywać przez 2 dni. Na Zamku Hillsborough spotkali się z Panią Premier - Arlene Foster i wicepremierem Martinem McGuinnessem.

* * * * * 
www.dailymail.co.uk


 Tymczasem księżniczka Beatrice wypoczywa na luksusowym jachcie w towarzystwie chłopaka Dave'a Clarka i przyjaciółmi w Monako. Ta to ma życie. Tylko wakacje i wakacje! ;)

www.twitter.com

Niedawno jej siostra Eugenia uczestniczyła w Festiwalu Glastonbury, gdzie pojawiły się także były dziewczyny księcia Harry'ego.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W weekend Lady Gabriella Windsor (córka księcia Michała z Kentu) oglądała mecz polo w Cirencester Park Polo Club, w którym grał m.in. książę William. 21 czerwca (zdjęcie z lewej strony) uczestniczyła w Lady Annabel Goldsmith's summer party.
 
 * * * * *
www.dailymail.co.uk

Książę Harry spotkał się dzisiaj z dziećmi z chóru (Basotho Youth Choir), które jutro będą występować podczas charytatywnego koncertu dla fundacji Sentebale w ogrodach Pałacu Kensington. Wśród młodych osób znalazł się bliski kolega księcia - Relebohile 'Mutsu' Potsane, którego poznał w Afryce w 2004 roku.

To my! :) / www.dailymail.co.uk
Jego wzrok jest bezcenny :) / www.dailymail.co.uk

Dzieci przyleciały do Londynu kilka dni temu, a całą podróż sfinansowało Avios Travel Awards. Chór miał okazję zwiedzić w weekend stolicę Anglii: ,,To był mój pierwszy raz w samolocie, to mój pierwszy raz w pociągu i autobusie piętrowym. To pierwszy raz, kiedy byłem w hotelu i po raz pierwszy przekroczyłem granicę Lesotho". Wyobraźcie sobie co te dzieci muszą czuć kiedy niezapowiedzianie podczas próby z piosenkarką Joss Stone odwiedził ich Harry i z wyraźną radością obserwował ich śpiew i taniec? Patrząc na zdjęcia były bardzo zadowolone i szczęśliwe z takiego wsparcia. Mam nadzieję, że podczas jutrzejszego koncertu z zespołem Coldplay uzbierają mnóstwo pieniędzy dla Sentebale! :)

13 komentarzy

 1. Bałam się, że Beatrice wreszcie puści to ramiączko :D
  Też mam dość grube uda, ale za to biustu brak. "Nie ma to jak łapać dół od mamy, a górę od taty"-jak to skomentowała moja koleżanka xD
  Ostatnie zdjęcie? "Hmm.. Ale by mi się żona przydała" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby Beatrice ćwiczyła to jej figura na pewno by się trochę zmieniła. Biust ma, ale dół znacznie szerszy niż góra. Na jej miejscu wybrałabym inny kostium (fason) ;)
   Co do Harry'ego - ja tu widzę jego 100% radość z tych dzieci. Kocha Afrykę jak jego matka :)

   Usuń
  2. odpoczywa bo ma kasę. wypełniać obowiązki może choć nie musi. jest na takim miejscu sukcesji do tronu że nie musi pytać już babci królowej o zgodę. ważne aby to wakacjowanie nie odbywało się za publiczne pieniążki.

   Usuń
  3. Nikt jej niczego nie broni, ale w zeszłym roku była średnio raz w miesiącu na wakacjach..no to chyba nie miała nawet czasu na pracowanie ;)

   Usuń
 2. Kim jest towarzysz Lady Gabrielli? Widziałam go już na kilku zdjęciach z nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co BRK sądzi o Brexit, które teraz jest już teraźniejszością?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt z BRK się na ten temat nie wypowiedział i tego nie zrobią ;)

   Usuń
 4. Już nawet mnie nie dziwią te kolejne wakacje Beatrice, żadne zaskoczenie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Odnoszę wrażenie, że ta wizyta w Szkocji była jakoś "wyciszona", nie zapowiedziano jej z dużym wyprzedzeniem i na Twitterze nie widziałam zbyt wielu zdjęć.
  A co do Beatrice: nie przesadzajmy, nie pobiła jeszcze rekordu z zeszłego roku ;) :D

  OdpowiedzUsuń
 6. widzę, że Beatrice 'nie traci' czasu ;) pewnie się zmęczyła czerwcowymi obchodami urodzin królowej i Ascot ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nic.xD Taka biedaczka zarobiona, że aż jestem pod wrażeniem, iż znalazła czas na te wakacje.;) Co trochę się na niej zemściło, gdyż zdjęcie w kostiumie wyjątkowo nietwarzowe.
   Podoba mi się kreacja Królowej ze ślubu.

   Usuń